EURO 2022. | Španjolska slavila u Sloveniji, remi Češke i Portugala

Jučer su odigrana dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Nizozemskoj. Slovenija je u Laškom ugostila Španjolsku, te je na odmor otišla s minimalnom prednošću zahvaljujući golu Hozjana u 18. minuti. No ipak, Španjolska je u nastavku preokrenula susret i golovima China došla do nove pobjede (1:2). Spomenimo i kako su ovaj susret sudili hrvatski arbitri Nikola Jelić i Vedran Babić.
U drugom jučer odigranom susretu Portugal i Češka su u poljskom Lodzu podijelili bodove odigravši 3:3. Češka je dvaput vodila, no u oba slučaja Česi nisu dugo zadržali prednost. Portugal je u nastavku poveo, da bi Česi izborili remi u 32. minuti kada portugalski vratar loše reagira na udarac Davida Drozda. Gol se na koncu piše kao autogol portugalskog vratara za konačnih 3:3.

SLOVENIJA – ŠPANJOLSKA  1:2 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Hozjan (18′), 1:1 Chino (24′), 1:2 Chino (38′)

PORTUGAL – ČEŠKA  3:3 (2:2)
STRIJELCI: 0:1 Seidler (4′), 1:1 Miguel Ângelo(5′), 1:2 Slováček (8′), 2:2 Pany Varela (8′), 3:2 Fábio Cecílio (28′), 3:3 ag-Vítor Hugo (32′)

Danas su na rasporedu također dva susreta kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a naša pažnja biti će usmjerena na ukrajinsko Zaporožje, gdje će Ukrajina i Hrvatska odigrati svoj drugi međusobni dvoboj. Nakon pobjede u Osijeku (3:2), Hrvatska je rasterećena dok je imperativ pobjede na ukrajinskoj strani. Hrvatska bi pobjedom i teoretski osigurala plasman na Europsko prvenstvo kao najbolja momčad ove kvalifikacijske skupine, dok bi i remi izabranicima Marinka Mavrovića širom otvorio vrata plasmana na smotru najboljih europskih reprezentacija.