FIFA WC 2021. | Argentina pobjedom protiv Brazila do finala!

Argentina je prvi finalist Svjetskog prvenstva koje se održava u Litvi! Branitelji naslova su u prvom polufinalu slavili protiv Brazila rezultatom 2:1, izborivši tako finale u kojem će igrati protiv boljeg iz dvoboja Portugala i Kazahstana koji je na rasporedu sutra.

BRAZIL – ARGENTINA  1:2 (1:2)
STRIJELCI: 0:1 Vaporaki (11′), 0:2 Borruto (13′), 1:2 Ferrao (17′)

Prvim 10 minuti gledamo igru gdje se teško dolazi do prave prilike. Guitta s jedne i Sarmiento s druge strane upisali su po jednu veliku obranu i držali susret na početnih 0:0 sve do 11. minute kada se Borruto s lijeve strane oslobodio za udarac, lijepo gađao sami kut, no gol se ipak piše Vaporakiju koji je postavio nogu na gol-liniji za 0:1! U 13. minuti Argentina dolazi do povećanja prednosti. Vaporaki je dugom loptom na desnoj strani proigrao Resciu koji ubacuje pred gol za Borruta, a ponajbolji argentiski igrač s 4 metra neometan zabija za 0:2! U 17. minuti Brazil se vraća u igru krasnim zgoditkom nakon kornera, gdje je iz uigrane akcije Pito s desne strane ubacio na drugu vratnicu za Ferraoa koji zabija za 1:2! Malotko bi tada pomislio da se rezultat do kraja susreta neće mijenjati. Brazil je većim dijelom nastavka imao inicijativu, no Argentina se vrlo dobro branila i na koncu sačuvala stečenu prednost. “Gaučosi” su tako izborili plasman u finale u kojem će igrati protiv pobjednika drugog polufinala u kojem se sutra sastaju Kazahstan i Portugal.

Najzanimljivije trenutke dvoboja Argentine i Brazila možete pogledati OVDJE.

SP 2024 – Europske kvalifikacije | Poznate grupe Preliminarne runde!

Danas je u Nyonu održan ždrijeb Preliminarne runde Europskih kvalifikacija za FIFA Futsal Svjetsko Prvenstvo …

1.HMNLŽ | Sljedećeg vikenda započinje 1.HMNL za žene

Izuzmemo li odgođene susrete i završni turnir kupa Hrvatske, jesenski dio sezone 1.HMNL došao je …