FIFA WC 2021. | Brazil i Argentina u polufinalu Svjetskog prvenstva!

Brazil i Argentina prvi su polufinalisti Svjetskog prvenstva koje se održava u Litvi! U danas odigranim četvrtfinalnim dvobojima Brazil je s minimalnih 1:0 slavio protiv Maroka, dok je Argentina nakon dramatičnog raspucavanja penala s turnira ispratila Rusiju.

BRAZIL – MAROKO  1:0 (1:0)
STRIJELAC: 1:0 Rodrigo (11′)

U dvoboju Brazila i Maroka mnogi su očekivali lakši posao za “carioce”. No ipak, Maroko se još jednom potvrdio kao najugodnije iznenađenje prvenstva, te je do posljednje sekude držao susret u vodama neizvijesnosti. Ključni trenutak dogodio se u 11. minuti kada Rodrigo iz slobodnog udarca s distance zabija gol vrijedan plasmana u polufinale.

RUSIJA – ARGENTINA  1:1 (0:0), na penale 4:5
STRIJELCI: 0:1 Cuzzolino (25′), 1:1 Antoshkin (35′)

Sjajnu i izuzetno uzbudljivu utakmicu odigrali su Rusija i Argentina, te smo tek nakon ruleta penala dobili pobjednika. Argentina je povela u 25. minuti kada Cuzzolino iz slobodnog udarca zabija za 0:1, a 10 minuti kasnije Rusija dolazi do izjednačenja zgoditkom Antoshkina koji je provjeravao VAR. Rusi su u produžetcima imali akumulaciju Asadova koju je obranio Sarmiento, kao i vratnicu Robinha. U ruletu penala Chishkala je u petoj seriji pucao za pobjedu, no njegov udarac brani Sarmiento, U tragičara se na koncu prometnuo Romulo čiji udarac u sedmoj seriji brani pričuvni argentinski vratar Farach za plasman branitelja naslova u polufinale.

Sutra su na rasporedu preostala dva četvrtfinalna dvoboja. S početkom u 16:30 gledat ćemo reprizu finala posljednjeg EURO-a između Španjolske i Portugala, dok je u 19:00 sati na rasporedu dvoboj Irana i Kazahstana.

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …