FIFA WC 2021. | Iran, Portugal i Španolska izborili četvrtfinale!

Jučer su odigrani posljednji dvoboji osmine finala na Svjetskom prvenstvu u Litvi, te je poznato svih 8 sudionika četvrtfinala. Iran je u spektakularnom dvoboju slavio protiv Uzbekistana (9:8), Portugal je u još jednom uzbudljivom susretu tijesno slavio protiv Srbije (4:3), dok je najmanje neizvijesnosti bilo u dvoboju Španjolske i Portugala u kojem je “furija” slavila rezultatom 5:2.

Opširnije o jučer odigranim susretima donosimo u nastavku.

IRAN – UZBEKISTAN  9:8 (4:3)
STRIJELCI: 1:0 Hassan Zadeh (1′), 2:0 Javid (5′), 2:1 Nishonov (9′), 3:1 Ahmad Abbasi (16′), 3:2 Rakhmatov (17′), 3:3 Ropiev (18′), 4:3 Tavakoli (18′), 5:3 Ahmad Abbasi (22′), 6:3 Javid (25′), 6:4 Rakhmatov (28′), 7:4 Hassan Zadeh (28′), 8:4 Oladghobad (29′), 8:5 Hamroev (31′), 8:6 Nishonov (33′), 9:6 Ahmad Abbasi (37′), 9:7 Rakhmatov (39′), 9:8 Hamroev (40′)

Sjajnu utakmicu odigrali su Iran i Uzbekistan. Dovoljno je reći 7 zgoditaka u prvom poluvremenu, te ukupno čak 17 u 40 minuti igre. Iran je tijekom čitava susreta imao rezultatsku prednost, sredinom nastavka i velika 4 gola prednosti (8:4), no Uzbekistan je ipak izborio uzbudljivu završnicu. Trostruki strijelac za Iran bio je Ahmad Abbasi, a najzanimljivije trenutke ovog sjajnog dvoboja pogledajte iznad ovog teksta.

PORTUGAL – SRBIJA  4:3 (2:0)
STRIJELCI: 1:0 Ricardinho (14′), 2:0 Andre (15′), 2:1 Lazarević (23′), 2:2 Lazarević (28′), 3:2 Pany Varela (43′), 4:2 Pany Varela (43′), 4:3 ag-Joao Matos (50′)

Sjajnu utakmicu odigrali su Portugal i Srbija. Europski prvaci su s dva gola u dvije minute došli do lijepe prednosti, a Srbiju je u više navrata sjajnim intervencijama spašavao Aksentijević. A onda u nastavku na scenu stupa Lazarević i s dva zgoditka vraća stvari na početak. Aksentijević je i dalje bio sjajan na golu “orlova”, te se otišlo u produžetke. U heroja Portugala prometnuo se Pany Varela koji je s dva gola unutar jedne minute odveo Portugalce do pobjede vrijedne četvrtfinala. Srbija je u posljednjoj minuti tek ublažila poraz, no više od toga nije mogla.

ŠPANJOLSKA – ČEŠKA  5:2 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Raul Campos (4′), 2:0 Raul Gomez (5′), 3:0 Raya (13′), 4:0 Adolfo (15′), 4:1 Rešetar (23′), 4:2 Holy (32′), 5:2 Ortiz (39′)

Najmanje neizvijesnosti bilo je u dvoboju Španjolske i Češke. Španjolci su u prvom poluvremenu dominirali i stvorili pregršt prilika, te su ostvarili i lijepu prednost (4:0). U nastavku smo pak gledali ravnopravniji dvoboj. Češka se vratila u igru golovima Rešetara i Holyja, u završnici susreta ozbiljno su prijetili Česi, da bi “Furija” stavila pečat na pobjedu zabivši u nebranjen gol minutu prije kraja susreta.

Danas je u Litvi dan odmora, a prvi četvrtfinalni susreti na rasporedu su sutra kada se sastaju Maroko i Brazil, te Rusija i Argentina. U preostala dva četvrtfinalna dvoboja u ponedjeljak se sastaju Španjolska i Portugal, te Kazahstan i Iran.

Kaunas Arena Iran – Kazahstan 19:00

Crnica u sjajnoj utakmici nadvisila Vrgorac za prve ovosezonske bodove!

U utakmici 4. kola 1.HMNL posljednjeplasirana Crnica na Baldekinu je dočekala zahuktali Vrgorac. Osokoljeni dvjema …

Olmissum na Ribnjaku zaustavio Futsal Pulu

Olmissum je večeras na svom Ribnjaku dočekao Futsal Pulu i prekinuo njihov niz pobjeda, te …