FIFA WC 2021. | Portugal svjetski prvak, Brazilu bronca!

Portugal je novi svjetski prvak! Momčad Jorgea Braza je u finalu Svjetskog prvenstva u Litvi slavila protiv branitelja naslova Argentine rezultatom 2:1, a junak Portugalaca bio je dvostruki strijelac Pany Varela. Portugal je tako naslovu europskog prvaka dodao i svjetski naslov, kao krunu akrijere ove sjajne generacije predvođene Ricardinhom. U susretu za 3. mjesto Brazil je slavio protiv Kazahstana (4:2).

Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba i tekst "CP LItHuanIa 2021 14 BRASIL Full-time 3 October Kaunas Arena 4 2 Brazil Kazakhstan"

BRAZIL – KAZAHSTAN  4:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 ag-Guitta (12′), 1:1 ag-Taynan (25′), 1:2 Taynan (31′), 2:2 Rodrigo (32′), 3:2  Ferrao (34′), 4:2 Le (35′)

Uzbudljivo je bilo u dvoboju za 3. mjesto, gdje je Kazahstan dvaput vodio, no na koncu je ostao bez bronce. Kazahstan je poveo u 12. minuti kada Higuita proigrava na lijevoj strani Akbalikova čiji se ne odveć opasan udarac odbija od noge brazilskog vratara i završava u mreži za 0:1. Do odmora gledamo inicijativu Brazila, no bez promjene rezultata. Prvu veliku priliku u nastavku bilježimo u 24. minuti kada Le blokira udarac Akbalikova pred nebranjenim golom. U sljedećoj minuti Brazil je praktički iz ničega došao do izjednačenja. Taynan je u pokušaju da vrati loptu svom vrataru poslao loptu u prazan gol za 1:1. U 31. minuti Brazil dolazi do prednosti, no zgoditak Gadeie je poništen nakon pregleda VAR-snimke zbog prethodnog prekršaja na Taynanu.  Upravo je Taynan doveo Kazahstan u novu prednost u istoj minuti nakon dodavanja Yessenamanova s desne strane, 1:2. No već u sljedećoj minuti Brazil dolazi do izjednačenja, gdje je lijepu akciju zgoditkom okrunio Rodrigo, 2:2. U 34. minuti Brazil dolazi do prednosti. Veliku grešku u obrani Kazahstana kaznio je Ferrao i zabio za 3:2. Konačan omjer postavlja Le koji je u 35. minuti zabio s 15ak metara pored Higuite za 4:2.

Najzanimljivije trenutke ovog susreta možete vidjeti OVDJE.

Može biti slika sljedećeg: Jedna osoba i tekst

ARGENTINA – PORTUGAL  (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Pany Varela (15′), 0:2 Pany Varela (28′), 1:2 Claudino (28′),

U prvom poluvremenu gledamo ujednačenu igru gdje su obe momčadi imale nekoliko lijepih prilika. Možda i ključan trenutak cijelog susreta dogodio se u 13. minuti kada je nakon pregleda VAR-snimke isključen Borruto zbog udaranja Ricardinha. Argentinci su tako ostali bez ponajboljeg igrača, a Portugal dolazi do velike prilike za vodstvo. U 14. minuti sreća spašava “gaučose” kada Ricardinho iz sjajne situacije pogađa vratnicu, no Argentina ipak dolazi do prednosti u trenutcima kada se vraćao u igru argentinski igrač. Pany Varela je lijepo zabio i donio prednost europskim prvacima nakon prvih 20 minuti igre. U nastavak Portugal ulazi furiozno. Izdvajamo dvije sjajne prilike Ericka koji u 24. minuti nakon lijepog prodora kroz protivničku obranu pogađa gredu, a u sljedećoj minuti Erickov udarac nakon prekida lijepo brani Sarmiento. U 28. minuti Portugal dolazi do povećanja prednosti. Ricardinho je iz kornera s desne strane ubacio na suprotnu stranu za Pany Varelu koji iz voleja zabija za 0:2! No ipak, Argentina se vrlo brzo vraća u igru. Claudino je nezadrživ u solo-prodoru i krasnim zgoditkom vraća branitelje naslova u život, 1:2. Do kraja gledamo dominaciju Argentine, no Portugalci se vrlo dobro brane, iako su od 35. minute igrali s 5 akumuliranih prekršaja. Završne 4 minute Argentina igra s golmanom-igračem. U 38. minuti Joao Matos je rukom igrao u svom kaznenom prostoru, no suci ni nakon pregleda VAR-snimke nisu odlučili dosuditi penal za “gaučose”, što je izazvalo brojne polemike. Igrajući s golmanom-igračem veliku je priliku propustio Claudino u 39. minuti kada je primio loptu na 3-4 metra od Bebea, no izostao je kvalitetan udarac prema golu. U posljednjoj minuti još se jednom u sjajnoj prilici našao Claudino, no Bebe brani njegov udarac. No tu nije bio kraj, jer u posljednjim sekundama “gaučosi” su zaprijetili preko Basilea čiji udarac zaustavlja vratnica. Portugal je tako sačuvao minimalnu prednost i naslovu europskog prvaka pridodao i naslov najbolje momčadi svijeta. Čestitamo!

Video-sažetak finalnog susreta pogledajte OVDJE.

Može biti slika sljedećeg: 2 ljudi i tekst

Duško Martinac: “Idemo na Baldekin po pobjedu”

Momčad Vrgorca ove sezone niže dobre rezultate u ligi te se sa 14 osvojenih bodova …

Franjo Matković: “Imamo dosta mjesta za napredak.”

Šibenik 1983 igra premijernu prvoligašku sezonu. “Funcuti” su mnoge iznenadili ne samo plasmanom u 1.HMNL, …