Grupa D | Portugal nadigrao Finsku, Rumunjska bolja od Latvije

U susretu 2.kola grupe “D” kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Portugal je pobjedom nad Finskom došao na korak do plasmana u Sloveniju. Nakon tijesne pobjede nad Latvijom, izabranici Jorgea Braza odigrali su znatno bolju utakmicu i s uvjerljivih 5:1 slavili protiv momčadi našeg Miće Martića. Rumunjska je pak pobjedom nad Latvijom (3:1) došla u vrlo dobru situaciju uoči poslijednjeg kola, gdje će protiv Portugala igrati za izravan plasman na EURO.

FINSKA 1-5 PORTUGAL

Portugal je protiv Finske dobar dio obavio već u 1.poluvremenu, gdje je ostvario prednost 0:3! Anilton je u 8.minuti doveo Portugal u vodstvo, da bi nakon toga s 2 gola u 2 minute (Tiago Brito i Anilton) Portugal došao do spomenute prednosti. Kada je Fábio Cecílio u 30.minuti zabio za 0:4 sve je bilo jasno. Do kraja je Autio smanjio na 1:4, ali i propustio iz penala dodatno ublažiti poraz u 38.minuti! Već u slijedećoj minuti stigla je kazna kada Bruno Coelho zabija za konačnih 1:4!

RUMUNJSKA 3-1 LATVIJA

Rumunjska je nakon remija s Finskom izborenog sa zvukom sirene protiv Latvije došla do prve pobjede. Junak susreta i ovoga je puta bio iskusni gorostas Florin Matei koji je s 2 postignuta zgoditka predvodio Rumunjsku do vrijedne pobjede. Rumunjska je nakon prvih 20 minuta imala minimalnu prednost ostvarenu golom Mateia u 19.minuti, a u 25.minuti Szöcs zabija za 2:0! Jerofejevs u 38.minuti vraća utakmicu u neizvijesnost, no samo pola minute kasnije Matei svojim drugim zgoditkom rješava pitanje pobjednika, 3:1!

U poslijednjem kolu Rumunjska će protiv Portugala tražiti pobjedu kojom bi ostvarila izravan plasman na EURO. Za dodatne kvalifikacije Rumunjskoj je dovoljan i remi. Do dodatnih kvalifikacija može i Finska koja treba pobjedu s više od 2 gola protiv već otpisane Latvije, da bi i minimalnim porazom Rumunjske izborili dodatne kvalifikacije.

IZ SVIJETA | Marinović i J.Suton strijelci u pobjedama svojih momčadi

Hrvatski reprezentativci i ovog su vikenda odigrali zapažene uloge u novim pobjedama svojih momčadi. Dario …

Antun Bačić u radijskoj emisiji CROfutsala!

Sutras početkom u 19:00 sati na frekvencijama MEGAMIX RADIA HVAR emitirat će se još jedna …