Inter Movistar nadvisio Ugru Yugorsk za plasman u polufinale!

Drugi dan Final Eighta u Zadru otvorio je dvoboj španjolskog Inter Movistara i ruske Ugre Yugorsk. Španjolci su slavili s 3:0, te su tako postali treći polufinalist završnog turnira Lige prvaka. U polufinalu će igrati protiv boljeg iz posljednjeg četvrtfinalnog susreta u kojem se večeras sastaju lisabonski Sporting i ruski KPRF.

Prvi sudac: Angelo Galante (ITA)
Drugi sudac: Nicola Maria Manzione (ITA)
Treći sudac: Ondřej Černý (CZE)
Četvrti sudac: Gábor Kovács (HUN)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

INTER FS: Jesús Herrero, Cecilio, Lucas Trípodi, Boyis, Pola, José Raya, Dani Saldise, Bruno Iacovino, Borja, Eric, Fernando, Pito, Álex González, Jesús García, trener: Faustino Pérez-Moreno Gómez

UGRA YUGORSK: Zviad Kupatadze, Chimba, Andrei Afanasyev, Daniil Davydov, Vilian Lourenço, Renat Shakirov, Aleksandr Vinogradov, Katata, Nikolai Shisterov, Aleksandr Pirogov, Ivan Signev, Daniil Tokhtarov, Andrei Ponkratov, Artem Shevchenko, trener: Vladimir Kolesnikov

STRIJELCI: 1:0 Cecilio (16′), 2:0 Tripodi (34′), 3:0 Cecilio (38′)

ŽUTI KARTONI: Fernando (31′), Cecilio Morales (37′) – INTER FS
Vilian Lourenço (5′), Shakirov (27′), Chimba (31′) – UGRA YUGORSK

IGRAČ UTAKMICE: Cecili0 Morales (INTER FS)

Prvu veliku priliku na susretu vidjeli smo u 3. minuti. Afanasyev se lijepo oslobodio svojih čuvara, potom atraktivno pucao volejem, no lopta je otišla malo preko grede. Pet minuta kasnije u prilici je bio Davydov, no njegov pokušaj nije išao u okvir gola. U 9. minuti Inter je izgubio jednu loptu nedaleko od svog gola, a do nje je prvi stigao Katata, čiji udarac zaustavlja Herrero. U istoj minuti vidjeli smo i prodor Erica, koji je na kraju pucao iskosa, no spreman na to bio je Kupatadze. Dvije minute kasnije svoj udarac okušao je i Borya, no vratar Ugre upisao je novu obranu. U istoj minuti svjedočili smo i pokušaju Ponkratov, ali Herrero je to odlično obranio. U 16. minuti, Inter je poveo s 1:0. Saldise je preciznom loptom pronašao slobodnog Cecilija, koji bez većih problema zabija za vodstvo Španjolaca. Minutu kasnije vidjeli smo još jedan pokušaj Borye, no u njegovom udarcu nije bilo dovoljno preciznosti. U posljednje dvije minute prvog poluvremena vidjeli smo dva pokušaja Chimbe, ali Herrero je “zaključao” svoja vrata. Nekoliko sekundi kasnije u prilici se našao Borya, no Kupatadze je to ukrotio bez većih problema. Do kraja prvog dijela nije bilo promjene rezultata.

U prvoj polovici drugog poluvremena gledali smo veliku borbu za svaku loptu, no konkretnijih prilika ipak nije bilo. Ugra je imala terensku inicijativu, te je pokušavala što brže probiti čvrsti blok Intera, no obrana Španjolaca uspješno je otklonila svaku i najmanju opasnost. U 31. minuti Eric je snažno potegnuo s lijeve strane, ali vratar Ugre nije se dao iznenaditi. Deset-ak sekundi kasnije Vilian Lourenco namjestio se na svoju lijevu nogu, no njegov je udarac odsjeo na lijevoj vratnici. Dvije minute kasnije u izglednoj prilici zatekao se Katata, čiji udarac Herrero brani. Lopta se potom odbila do Ponkratova koji puca, no obrana Intera to odbija u korner. Samo minutu kasnije, Inter dolazi do novog pogotka. Pito je leđnom tehnikom sjajno okrenuo svog čuvara, potom odlično dodao do Tripodija, koji provlači loptu kroz noge Kupatadzea. Nakon toga Ugra preuzima maksimalan rizik i prelazi na igru s golmanom-igračem. Premda se igra preselila na polovicu Intera, Ugra nije uspijevala iskoristiti brojčanu prednost. Dvije minute prije kraja, Cecilio svojim drugim golom postavlja konačnih 3:0. Herrero je rukom bacio loptu preko cijelog terena, a ona dolazi točno na glavu Cecilia, koji ju je pospremio u praznu mrežu. U 39. minuti golu Hereri je pokušao zaprijetiti Shisterov, no njegov je udarac bio prilično neprecizan. Do kraja dvoboja rezultat je ostao nepromijenjen, te je španjolski velikan osigurao plasman u polufinale, dok je Ugra Yugorsk okončala svoj nastup te ruske nade ostaju uz KPRF koji će u posljednjem dvoboju četvrtfinala večeras igrati protiv lisabonskog Sportinga.