ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u prvoj utakmici Avellino u utakmici bogatoj golovima upisao poraz protiv Came Dossona na gostovanju rezultatom 8:5, u drugoj utakmici četvrtfinala je upisao pobjedu na svom terenu rezultatom 2:1. U redovima domaće momčadi nije bilo našeg Ante Daničića. Ove dvije momčadi će tako igrati majstoricu, a u slučaju neriješenog rezultata nakon 40 minuta prema pravilima dalje prolazi bolje plasirana momčad na kraju regularnog dijela sezone, a to je u ovom slučaju momčad Came Dossona. Nakon što su ove dvije momčadi odigrale svoju utakmicu počela je utakmica između Meta Catanie naših Marka Kuraje i Josipa Sutona koja je u prvoj četvtfinalnoj utakmici upisala teški poraz rezultatom 7:0, ali je sinoć odigrala puno bolju utakmicu i upisala pobjedu rezultatom 4:3. Što se tiče preostalih četvrtfinalnih susreta, Signor Prestito je protiv Pesara izborio majstoricu dok se utakmica između Feldi Ebolija i Padove nije ni igrao jer je Feldi Eboli za zelenim stolom prošao izravno u finale o čemu smo vam već pisati. U nastavku vam donosimo izvještaje s utakmica Avellina i Catanie.

AVELLINO – CAME DOSSON 2:1 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Dalcin (15′), 2:0 Ercolessi (19′), 2:1 Arlan (34′)

Početak utakmice je donio čvrstu igru te se na prvi pogodak čekalo do 15. minute kada za početno vodstvo domaćina pogađa Dalcin. U pretposljednjoj minuti prvog poluvremena domaćini dolaze i do udvostručenja vodstva preko Ercolessija te se na odmor odlazi s rezultatom 2:0. Gosti su u drugom poluvremenu dali sve od sebe ne bi li stigli zaostatak, ali sve što su uspjeli je bio pogodak Arlana u 34. minuti. Više od toga nisu mogli te je Avellino izjednačio seriju na 1:1 te će tako ove dvije momčadi igrati “majstoricu”.

META CATANIA – ACQUA E SAPONE 4:3 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Fusari (10′), 1:1 Silvestri (10′), 1:2 Coco (25′), 2:2 10m-Kuraja (35′), 3:2 Rodrigues da Silva (38′), 3:3 Lukaian (39′), 4:3 ag-Rafinha (40′)

Odličnu utakmicu su sinoć odigrali Meta Catania i Acqua e Sapone. Ovo je bio treći uzastopni susret ove dvije momčadi te druga pobjeda Meta Catanie. Nakon pobjede u posljednjem kolu regularnog dijela sezone i teškog poraza u prvoj četvrtfinalnoj utakmici pokazali su karakter i izvukli “majstoricu”. Na prve pogotke na susretu se čekalo do 10. minute kada gosti dolaze do početnog vodstva preko Fusarija da bi u istoj minuti rezultat izjednačio Silvestri. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao te se na odmor otišlo rezultatom 1:1. Pet minuta u drugom poluvremenu je trebalo gostima da dođu do novog vodstva preko Cocoa, a zatim je uslijedio period od deset minuta bez pogotka. Domaćini su bacili sve karte u napad te uveli golmana igrača, a pet minuta prije kraja susreta je naš Marko Kuraja udarcem s 10 metara izjednačio rezultat na 2:2. Tri minute kasnije domaćini dolaze i do preokreta preko Rodriguesa da Silve. Minutu kasnije gosti izjednačavaju preko Lukaiana, a u posljednjim sekundama susreta se u tragičara pretvara gostujući igrač Rafinha koji loptu šalje u vlastitu mrežu te tako donosi pobjedu domaćinima. U redovima domaćina je bio i naš Josip Suton.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.