Italija | Avellino i Catania u playoff, Mantova u playout!

Ovog vikenda je završen regularni dio sezone u talijanskom prvenstvu. Avellino našeg Ante Daničića je upisao poraz na domaćem terenu protiv Anienea rezultatom 4:7, ali je ostao na šestom mjestu te će u četvrtfinalu snage odmjeriti s trećeplasiranim Came Dossonom. Meta Catania naših Marka Kuraje i Josipa Sutona je na svom terenu upisala pobjedu protiv Acqua e Saponea rezultatom 3:2 te tako skočila na sedmo mjesto te će u četvrtfinalu igrati upravo protiv Acqua e Saponea koji je zauzeo drugo mjesto. Mantova našeg reprezentativca Luke Sutona i bivših igrača Squarea i Crnice, Hrkača i Savolainena je upisala remi na gostovanju kod Padove (1:1) te je zauzela 11. mjesto, mjesto koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj sa svih odigranih utakmica.

AVELLINO – ANIENE 4:7 (1:2)

STRIJELCI: 0:1 Battistoni (5′), 0:2 Taliercio (9′), 1:2 Ercolessi (20′), 1:3 Abdala (26′), 1:4 Biscossi (27′), 2:4 Iandolo (29′), 3:4 Ercolessi (30′), 3:5 Taliercio (34′), 3:6 Anas (35′), 4:6 Dalcin (37′), 4:7 Taliercio (39′)

Golovima bogatu utakmicu odigrali su Avellino i Aniene, šestoplasirana i dvanaestoplasirana momčad nakon regularnog dijela sezone. Avellino je u lošoj formi te je u posljednjih pet utakmica upisao samo dva boda dok je Aniene u posljednjih pet kola upisao 10 bodova i izbjegao direktno ispadanje iz lige te će se boriti za ostanak u ligi kroz dodatne kvalifikacije. Bolju formu su dokazali odmah na početku susreta te su već u devetoj minuti susreta imali 0:2. Pogađali su za goste Battistoni i Taliercio. Domaćini ipak u posljednjoj minuti poluvremena postižu pogodak. Ercolessi je postigao pogodak za 1:2 te se tim rezultatom otišlo na odmor. Gosti ponovno otvaraju poluvrijeme s dva uzastopna pogotka te u 27. minuti imaju 1:4 zahvaljujući Abdali i Biscossiju. Domaćini odgovaraju s dva uzastopna pogotka. Iandolo prvo smanjuje na 2:4, a zatim Ercolessi postiže svoj drugi pogodak te semafor u 30. minuti pokazuje rezultat 3:4. Domaćini u posljednjih 10 minuta susreta ulaze s golmanom igračem, ali gosti to ekspresno kažnjavaju preko Taliercia u 34. i Anasa u 35. minuti. Dvije minute kasnije Dalcin smanjuje zaostatak domaćina na dva gola razlike, ali “točku na i” svojim trećim pogotkom na susretu postavlja Taliercio.

META CATANIA – ACQUA E SAPONE 3:2 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 J. Suton (20′), 1:1 Fusari (26′), 1:2 Murilo (28′), 2:2 Musumeci (36′), 3:2 Baisel (38′)

Uzbudljivu utakmicu odigrali su sedmoplasirana i drugoplasirana momčad talijanskog prvenstva. U prvom poluvremenu gledali smo jednu čvrstu utakmicu te se na prvi pogodak na susretu čekalo sve do posljednje minute prvog poluvremena kada naš reprezentativac Josip Suton donosi domaćinima prednost te se rezultatom 1:0 otišlo na odmor. Drugo poluvrijeme nam je donijelo pravu dramu i dva preokreta. Prvo su gosti golovima Fusarija u 26. i Murila u 28. minuti došli do preokreta te vodstva 1:2, ali domaćini se ne predaju te u posljednjim minutama dolaze do preokreta i velike pobjede rezultatom 3:2. Pogađali su Musumeci u 36. i Baisel na asistenciju našeg Josipa Sutona u 38. minuti te tako donijeli svojoj momčadi nove dvoboje protiv Acqua e Saponea u četvrtfinalu doigravanja za prvaka.

PADOVA – MANTOVA 1:1 (0:0)

STRIJELCI: 0:1 ag-Mello (27′), 1:1 Fornari (39′)

Vrlo čvrstu utakmicu odigrali su četvrtoplasirana Padova i jedanaestoplasirana Mantova. Mantova je zbog pobjeda Real San Giuseppea i Lido di Ostije ostala bez prilike pozitivnim rezultatom u ovom susretu izbjeći borbu za ostanak u ligi. U prvom poluvremenu nismo vidjeli pogodak te se na prvi pogodak na susretu čekalo do 27. minute kada Mello šalje loptu u vlastitu mrežu za vodstvo gostiju. U posljednjim minutama susreta su domaćini riskirali s golmanom-igračem te im se rizik isplatio jer u pretposljednjoj minuti susreta Fornari pogađa za konačnih 1:1.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.