ITALIJA | Catania preokretom do polufinala!

Fantastičnu su utakmicu s pregršt prilika i nevjerojatnih obrana golmana odigrali sinoć Acqua e Sapone i Meta Catania za koju igraju naši Marko Kuraja i Josip Suton. Nakon prve dvije utakmice polufinala, omjer ove dvije momčadi je bio 1:1 tako da je ovo bila odlučujuća utakmica za ulazak u polufinale te je opravdala sva očekivanja. Catania je preokretom u drugom poluvremenu došla do treće pobjede u posljednje četiri utakmice koliko su ove dvije momčadi odigrale zaredom (jedna u prvenstvu te dvije u četvrtfinalu) te na nevjerojatan način došli do polufinala, pogotovo ako se uzme u obzir da su prvu utakmicu četvrtfinala upisali teški poraz rezultatom 7:0. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj u kojoj je jedan od junaka ovog susreta bio i naš Josip Suton.

ACQUA E SAPONE – META CATANIA 1:2 (1:0)

STRIJELCI: 1:0 Misael (9′), 1:1 Venancio (32′), 1:2 Venancio (33′)

Domaćini su bolje otvorili susret te do početnog vodstva došli u 9. minuti kada Misael sjajno pogađa s 10-ak metara. Uslijedio je potom period s mnoštvom prilika i fantastičnih obrana golmana koji je trajao sve do 32. minute kada Venancio pogađa za poravnanje na 1:1, a niti minutu kasnije sjajno ga proigrava naš Josip Suton za preokret. Pokušali su domaćini u zadnjim minutama i s golmanom-igračem, ali do kraja susreta nije bilo promjene rezultata te su igrači Catanie mogli početi sa slavljem. Čestitamo našim igračima, Kuraji i Sutonu, na plasmanu u polufinale talijanskog prvenstva, a vas pozivamo da pogledate ovu odličnu utakmicu:

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.