ITALIJA | Mantova ispala iz lige!

Nakon što je u prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za ostanak u ligi Mantova poražena rezultatom 4:2, momčad za koju igraju naš reprezentativac Luka Suton i bivši članovi naših prvoligaša Crnice i Squarea, Savolainen i Hrkač je upisala poraz i u uzvratnom susretu te tako izgubila prvoligaški status. Rezultat druge utakmice odigrane danas je 5:7, a naš reprezentativac je zaradio žuti karton dok se Hrkač dva puta upisao u strijelce. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s utakmice.

MANTOVA – ANIENE 5:7 (3:2)

STRIJELCI: 1:0 Hrkač (11′), 1:1 Schinin (13′), 2:1 Petrov (18′), 3:1 Titon (19′), 3:2 Schinin (20′), 3:3 Taloni (28′), 4:3 Titon (28′), 5:3 Hrkač (29′), 5:4 Anas (31′), 5:5 Raubo (36′), 5:6 Raubo (37′), 5:7 10m-Biscossi (40′)

Domaćini su u ovom susretu hvatali zaostatak od dva gola iz prve utakmice i na dobrom putu otvorili utakmicu kada u 11. minuti domaćine u vodstvo dovodi Hrkač nakon lijepog prodora po desnoj strani, a na asistenciju Petrova. Ipak, samo dvije minute kasnije gosti poravnavaju rezultat preko Schinina. Pet je minuta trebalo domaćinima da dođu do novog vodstva. Hrkač je vratio Petrovu za asistenciju za prvi gol, a minutu kasnije domaćini dolaze do rezultata koji bi im osigurao ostanak u ligi. Titon je pogodio za +2 nakon asistencije Hrkača koji se tako drugi put na susretu upisuje u asistente. Do kraja poluvremena smo vidjeli još jedan pogodak. U posljednjoj minuti prvog poluvremena goste je na -1 doveo Schinin kojemu je to bio drugi pogodak na susretu. Otvaranje drugog poluvremena nam je donijelo čvrstu utakmicu, a na prvi pogodak u drugom poluvremenu se čekalo do 28. minute kada rezultat poravnava Taloni. U istoj minuti domaćine u novo vodstvo iz slobodnog udarca dovodi Titon, a samo minutu kasnije najbolji igrač domaće momčadi danas, Hrkač, se upisuje po drugi put u strijelce kada zabija za 5:3 na asistenciju Petrova. Dvije minute su trebale gostima da se vrate na -1 preko Anasa koji pogađa nakon što je Savolainen obranio prvi udarac gostiju. Na sličan način gosti dolaze do poravnanja u 36. minuti. Još je jednom prvi udarac domaći golman obranio, ali odbijenu loptu nailazi Raubo. Domaćini su morali krenuti s golmanom-igračom, ali vrlo brzo to gosti kažnjavaju novim pogotkom Rauba, na praznu mrežu. Pokušavali su domaćini do kraja susreta napraviti čudo, ali “točku na i” u posljednjoj minuti postavlja Biscossi iz akumulacije za konačnih 5:7. U posljednjoj minuti je zaiskrilo i na tribinama što je uzrokovalo i kraći prekid utakmice, a ubrzo je i na terenu bilo burno kada Petrov zarađuje crveni karton. Gosti na kraju ostaju prvoligaši dok će domaćini u sljedećoj sezoni igrati u drugom rangu.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.