ITALIJA | Mantova na korak od ispadanja iz Serie A!

Cybertel Aniene i Mantova su nakon duže pauze konačno ove subote odigrali prvu utakmicu dodatnih kvalifikaciju za ostanak u talijanskoj prvoj ligi, Serii A. Za Mantovu je nastupio naš reprezentativac Luka Suton koji je bio i strijelac na utakmici te dva igrača koja su prošle sezone nastupala u 1.HMNL, golman Savolainen te Hrkač. Mantova je poražena rezultatom 4:2, a druga utakmica dodatnih kvalifikacija je na rasporedu u subotu s početkom u 20 sati. Dodatne kvalifikacije se igraju po sistemu “doma i kući” tako da momčad koja bude imala bolji ukupni rezultat ili više “golova u gostima” nakon dvije utakmice će ostati u ligi. U slučaju identičnih rezultata u obje utakmice igrat će se produžeci, dva puta po 5 minuta, a ako i tad bude neriješeno pucat će se kazneni udarci. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s prve utakmice.

CYBERTEL ANIENE – SAVIATESTA MANTOVA 4:2 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Roni (5′), 1:1 L. Suton (13′), 2:1 Abdala (30′), 3:1 Carvalho (36′), 4:1 Raubo (38′), 4:2 Petrov (39′)

Domaćini su bolje otvorili susret i poveli u petoj minuti preko Ronija. Naš reprezentativac Luka Suton je osam minuta kasnije poravnao rezultat na 1:1 s kojim se ujedno otišlo i na odmor. Na novi pogodak na susretu se čekalo do deset minuta prije kraja utakmice kada domaćine u novo vodstvo dovodi Abdala. Domaćini povisuju na 3:1 u 36. minuti preko Carvalha, a dvije minute kasnije Raubo donosi velikih +3. U pretposljednjoj minuti susreta je Petrov uspio samo ublažiti poraz svoje momčadi te je postavio konačan rezultat susreta, 4:2 za Aniene.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …

Josip Jurić novo pojačanje Šibenika 1983!

Josip Jurić je novo pojačanje MNK Šibenika 1983! U redove “Funcuta” dolazi iz doprvaka Slovenije, …