ITALIJA | Porazi Avellina i Catanie, utakmica Mantove odgođena zbog COVID-a!

U subotu je u talijanskom prvenstvu počeo playoff te su odigrane tri od četiri utakmice četvrtfinala. Dvoboj Padove i Feldi Ebolija se neće ni odigrati jer je talijanski savez kaznio Padovu koja nije na vrijeme i po propisima prijavila pojavu koronavirusa u svojoj svlačionici te je tako Feldi Eboli prošao u polufinale bez borbe. Četvrtfinalni dvoboji koji su nama zanimljivi su svakako oni između Acqua e Saponea i Catanie naših Marka Kuraje i Josipa Sutona te Came Dossona i Avellina našeg Ante Daničića. Nažalost, obje momčadi naših igrača su upisale poraze. Avellino je poražen rezultatom 8:5 dok je Catania poražena s visokih 7:0. Mantova za koju igraju naš reprezentativac Luka Suton te bivši igrač Squarea, Mirko Hrkač te bivši golman Crnice, Juha-Matti Savolainen je morala otkazati svoju utakmicu doigravanja za ostanak u ligi koju je trebala igrati s Anieneom zbog toga što je šest igrača dobilo pozitivan nalaz na koronavirus o čemu se klub izjasnio na svojoj službenoj stranici, a objavu vam donosimo na kraju članka. U nastavku članka vam donosimo i kratke izvještaje s utakmica Avellina i Meta Catanie.

CAME DOSSON – AVELLINO 8:5 (4:2)

STRIJELCI: 0:1 Fantecele (1′), 1:1 Grippi (3′), 1:2 Fantecele (5′), 2:2 Dener (7′), 3:2 Arlan (17′), 4:2 Grippi (20′), 5:2 Bertoni (25′), 6:2 Ugherani (30′), 6:3 Dalcin (32′), 7:3 Grippi (33′), 7:4 Dalcin (34′), 7:5 Crema (37′), 8:5 Schiochet (37′)

Prvi četvrtfinalni susret između Came Dossona i Avellina je propustio naš Ante Daničić koji je na polusezoni prešao iz Mantove u Avellino. Njegova momčad je povela već u prvoj minuti preko Fantecelea. Dvije minute kasnije je rezultat poravnao Grippi, ali Fantecele u petoj minuti novim pogotkom ponovno dovodi svoju momčad u vodstvo. Uslijedila je potom serija domaćina tijekom koje su postigli pet pogodaka. Prvo je Dener u 7. minuti izjednačio rezultat na 2:2, a deset minuta kasnije domaćine do preokreta dovodi Arlan. Domaćini su do kraja poluvremena postigli još jedan pogodak. U posljednjoj minuti poluvremena Grippi postiže svoj drugi pogodak na utakmici te se rezultatom 4:2 otišlo na odmor. Domaćini bolje otvaraju drugo poluvrijeme te Bertoni u 25. minuti donosi svojoj momčadi prednost od tri gola prednosti. Pet minuta kasnije je prednost dodatno povećao Ugherani. Prednost domaćih je na +3 smanjio Dalcin dvije minute kasnije, ali prednost od četiri gola vraća Grippi trećim pogotkom u 33. minuti. Minutu kasnije drugi pogodak za goste zabija Dalcin. Tri minute kasnije Crema dovodi svoju momčad na -2, ali “točku na i” u 37. minuti stavlja Schiochet za konačnih 8:5 i početno vodstvo Came Dossona u četvrtfinalnoj seriji. Ove dvije momčadi ponovno igraju u srijedu.

ACQUA E SAPONE – META CATANIA 7:0 (4:0)

STRIJELCI: 1:0 Gui (1′), 2:0 Dudu (2′), 3:0 Lukaian (12′), 4:0 Dudu (18′), 5:0 Murilo (22′), 6:0 Gui (27′), 7:0 Rafinha (33′).

Nakon što je Meta Catania u posljednjem kolu regularnog dijela sezone upisala pobjedu rezultatom 3:2 protiv svog protivnika u četvrtfinalu, mnogi su očekivali neizvjesne četvrtfinalne utakmice ova dva kluba, ali prva utakmica bar to nije donijela nego su domaćini upisali uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:0. Domaćini su štoviše ekspresno otvorili utakmicu te je semafor već u drugoj minuti pokazivao 2:0 za domaćina. Prvo je u prvoj minuti pogodio Gui, a minutu kasnije i Dudu. Domaćini do trećeg pogotka dolaze u 12. minuti kada pogađa Lukaian. U 18. minuti su gosti imali i penal, ali neprecizan je bio Venancio. Promašaj su u istoj minuti kaznili domaći igrači kada za 4:0 svoj drugi pogodak na susretu zabija Dudu. U posljednjoj minuti poluvremena crveni je zaradio gostujući golman Dovara, a domaćini dobijaju penal, ali i domaćini ne uspjevaju realizirati kazneni udarac. Ovaj put neuspješan je bio Rafinha te se na odmor otišlo rezultatom 4:0. Domaći odlično otvaraju i drugo poluvrijeme te u 22. minuti preko Murila dolaze do 5:0. Pet minuta kasnije na visokih +6 svoju momčad dovodi Gui svojim drugim pogotkom na utakmici. Konačnih 7:0 je u 33. minuti postavio Rafinha te se tako iskupio za promašeni penal. Na utakmici su nastupili Josip Suton i Kuraja, a Suton je u 38. minuti zaradio i žuti karton. Ove dvije momčadi svoju drugu utakmicu igraju u srijedu.

Kao što smo spomenuli na početku članka, utakmica Mantove je odgođena zbog toga što je šest igrača Mantove pozitivno na koronavirus te se čeka službena odluka što će biti s utakmicama između Mantove i Anienea. O ovome se izjasnila i Mantova na svojoj službenoj stranici:

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Splitsko-dalmatinska županijska liga | Odigrani susreti 7. kola

Odigrani su susreti 7. kola SPlitsko-dalmatinske županijske lige. U derbiju kola Solin 1980 je uvjerljivo …

Juraj Grizelj: “Ostvarili smo Elitnu rundu, a sada idemo po trofeje!”

Omiški Olmissum je natjecanje u skupini Elitne runde UEFA Futsal Lige prvaka u Lisabonu zaključio …