ITALIJA | Suton i Kuraja s Cataniom u finalu protiv Pesara!

Kao što smo vam već pisali, završnica talijanskog prvenstva, polufinala i finale se igraju u gradu Pesaru. U četvrtak i petak su tako odigrani polufinalni susreti, a parovi su bili:

Feldi Eboli – Italservice Pesaro 1:2
Meta Catania – Came Dosson 5:3 nakon produžetaka (4:3)

S obzirom na to da se igralo na “neutralnom” terenu nije bilo pravila gola u gostima, a u finale je išla momčad koja je imala bolji ukupni rezultat. Tako je momčad Italservice Pesara s ukupnih 6:2 bila bolje od Feldi Ebolija dok je Meta Catania zbog ukupnih 5:5 nakon 80 minuta morala igrati produžetke nakon kojih je izborila i finale. S obzirom da za Meta Cataniu nastupaju naši Josip Suton i Marko Kuraja u nastavku vam donosimo kratke izvještaje s njihove dvije polufinalne utakmice.

Prva utakmica: CAME DOSSON – META CATANIA 2:1 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Grippi (11′), 1:1 Messina (19′), 2:1 Schiochet (28′)

U prvoj polufinalnoj utakmici momčad Came Dossona je nominalno bila domaćin te je u vodstvo došla preko Grippija u 11. minuti susreta. Ipak, momčad Catanie sedam minuta kasnije dolazi do izjednačujućeg pogotka preko Messine te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. U drugom poluvremenu smo vidjeli samo jedan pogodak koji je tako odlučio pobjednika prvog polufinalnog dvoboja. Odlučujućem pogotku na susretu prethodio je crveni karton gostujućeg golmana Mambelle koji van svog prostora radi prekršaj za kojeg je kažnjen crvenim kartonom, a iz slobodnog udarca konačnih 2:1 za Came Dosson postavlja Schiochet.

Druga utakmica: META CATANIA – CAME DOSSON 5:3 nakon produžetaka 4:3 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Musumeci (6′), 2:0 Baisel (14′), 3:0 Baldasso (24′), 4:0 ag-Belsito (26′), 4:1 Schiochet (29′), 4:2 Ugherani (30′), 4:3 Dener (39′), 5:3 Josiko (43′)

U uzvratnom dvoboju smo vidjeli pravu dramu. Prvo je poveo nominalni domaćin, momčad Meta Catanie. U šestoj je minuti aut izveo naš Josip Suton, a sjajno na njegovu loptu poentirao Musumeci za 1:0. Domaćini su nastavili pritiskati te u 14. minuti udvostručuju prednost i okreću zaostatak iz prvog polufinalnog susreta. Golu je prethodio drugi žuti, odnosno crveni karton gostujućeg golmana Pietrangela nakon kojeg domaćini dobijaju slobodan udarac. Uigranu akciju su potom odigrali domaćini te Josip Suton upisuje novu asistenciju, ovaj put za Baisela. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao te je Catania otišla na odmor s prednošću rezultatom 2:0. Četiri minute u drugom poluvremenu su domaćinima trebale da dođu do velikih +3, a strijelac je bio Baldasso. Samo dvije minute kasnije Kuraja se odlučuje na udarac s velike udaljenosti, protivnički golman odbija loptu, ali se ista od njegovog suigrača Belsita vraća u mrežu za ogromnih 4:0 za Cataniu. Kada se činilo kako će Catania lakoćom do finala vidjeli smo pravu dramu i veliki povratak Came Dossona u utakmicu koji je odmah krenuo s golmanom-igračem koji im se isplatio. Tri minute nakon četvrtog primljenog pogotka Schiochet smanjuje zaostatak na -3, a već u sljedećoj minuti Ugherani smanjuje na -2. Nastavio je gost napadati s golmanom-igračem, a nešto više od minute prije kraja regularnog dijela dolaze preko Denera do 4:3 i produžetaka. Odlučujuća se u produžecima pokazala 43. minuta kada Came Dosson dobiva još jedan crveni karton na utakmici, a svega 15-ak sekundi nakon Josiko na asistenciju Kuraje donosi pobjedu i plasman u finale!

Naši Marko Kuraja i Josip Suton su tako odigrali važne role u polufinalu te ih večeras čeka prva utakmica finala protiv Italservice Pesara. Raspored finalnih utakmica je:

Prva utakmica: večeras u 21:00
Druga utakmica: sutra u 20:30