IZ SVIJETA | Cartagena ponovno prva!

Dvadesetu utakmicu ove sezone u španjolskom prvenstvu je jučer odigrala Jimbee Cartagena za koju su nastupili naš reprezentativac Dario Marinović i Brazilac Lucao, bivši igrač Novog Vremena. Protivnik je bio osmoplasirani Real Betis koji je svladan rezultatom 5:2. Lucao je postigao pogodak i upisao dvije asistencije dok naš reprezentativac nije realizirao kazneni udarac u 17. minuti. Cartagena se ovom pobjedom, bar privremeno, vratila na prvo mjesto prvenstvene ljestvice s 42 osvojena boda. Jedan bod manje i utakmice manje ima drugoplasirani Levante dok trećeplasirana Palma Futsal ima dva boda manje. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s ove utakmice.

JIMBEE CARTAGENA – REAL BETIS 5:2 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Waltinho (2′), 2:0 Lucao (18′), 2:1 Chaguinha (22′), 3:1 Waltinho (23′), 4:1 Solano (27′), 4:2 Ruben Cornejo (29′), 5:2 Carrilo (40′)

Odlično otvaranje utakmice je imao domaćin koji je već u drugoj minuti došao do početnog vodstva. Lucao je uposlio Waltinha koji zabija za 1:0. Uslijedio je duži period bez pogotka, a ponajprije zahvaljujući raspoloženim golmanima. Tri minute prije kraja utakmice gosti rade prekršaj u svom kaznenom prostoru te suci sude kazneni udarac za domaćine. Kaznene udarce u redovima domaćina dosta uspješno izvodi naš Dario, ali ga je ovaj put protivnički golman “pročitao” te rezultat ostaje 1:0. Ipak, samo minutu kasnije nakon asistencije za prvi pogodak, Lucao se upisuje u strijelce te donosi svojoj momčadi prednost od dva gola s kojom se i otišlo na odmor. Dvije su minute trebale u drugom poluvremenu gostu da dođe do svog prvog pogotka preko Chaguinha, ali samo minutu kasnije nova asistencija Lucao i novi pogodak Waltinha za novu prednost domaćina od dva pogotka. Domaćin dominira u tim minutama što su i “naplatili” novim pogotkom u 27. minuti kada Solano zabija za 4:1 i mirnije privođenje susreta kraju. Gosti se dvije minute kasnije vraćaju na zaostatak od dva gola preko Rubena Corneja te do kraja susreta pokušavaju i s golmanom-igračem, ali “točku na i” 20-ak sekundi prije kraja na praznu mrežu postavlja Carrilo. Zaslužena pobjeda Cartagene za povratak na vrh nakon teškog poraza od Barcelone u prošlom kolu. Svoj sljedeći susret Cartagena igra u nedjelju kad ide u goste 13-oplasiranoj FS Peniscoli RehabMedic.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

Josip Brkić: “Očekuje nas teška utakmica, no vjerujem u plasman u finale!”

Ovaj tjedan u Makarskoj se igra “majstorica” polufinala, u kojoj će snage odmjeriti Novo Vrijeme …