IZ SVIJETA | Catania upisala pobjedu, Mantova remi!

Jučer su se igrale utakmice talijanskog prvenstva, a svoje nastupe su imale i momčadi Meta Catanie Mantove. Meta Catania je upisala pobjedu rezultatom 4:2 protiv posljednjeplasirane Genove te tako učvrstila sedmo mjesto koje vodi u doigravanje za prvaka. Prednost ispred osmoplasiranog Feldi Ebolija su povećali na +5 uz utakmicu manje. Nije daleko ni četvrto mjesto sad, a od četvrtoplasirane Padove imaju tri boda manje i dvije utakmice manje. Za razliku od Catanie, Mantova nije uspjela upisati sva tri boda iako su imali velikih 1:4, ali njihovi protivnici, ekipa Came Dossona je uspjela nanizati tri pogotka te je susret završio podjelom bodova. Mantova je i dalje na 10. mjestu uz tri boda više i utakmicu manje od Anienea koji je na 11. mjestu, mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s obje ove utakmice.

META CATANIA – GENOVA 4:2 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Rossetti (4′), 1:1 Rodrigues da Silva (7′), 2:1 Baisel (20′), 3:1 Josiko (26′), 3:2 Ortisi (36′), 4:2 Josiko (40′)

Za Meta Cataniu su nastupili Josip Suton i Marko Kuraja kojemu je ovo bio i debi u novom klubu. Vidjeli smo dva poluvremena s identičnim slijedom promjene rezultata. Oba poluvremena su bolje otvorili domaćini, potom bi gosti postigli pogodak, a onda u posljednjoj minuti poluvremena ponovno zabijali domaćini. Prvo ime susreta je domaći igrač Josiko koji je postigao dva pogotka, a susret su obilježila i dva crvena kartona u redovima gostiju. Josip Suton je bio asistent za prvi zgoditak svoje momčadi. Catania svoj sljedeći susret igra u subotu kada ide u goste pretposljednoj Pescari.

CAME DOSSON – MANTOVA 4:4 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Hrkač (19′), 1:1 Schiochet (22′), 1:2 De Bail (26′), 1:3 Titon (31′), 1:4 Hrkač (32′), 2:4 Dener (34′), 3:4 Arlan (39′), 4:4 Ligherani (39′)

Za Mantovu su nastupili bivši golman Crnice, Juha-Matti Savolainen, bivši igrač Squarea, Mirko Hrkač i bivši igrač Vrgorca i naš reprezentativac, Luka Suton. Vidjeli smo jednu veoma uzbudljivu utakmicu u kojoj su gosti, slobodno možemo reći, prosuli bodove na nevjerojatan način. Mreže su mirovale sve do 19. minute kad Petrov sjajno dodaje Hrkaču koji ide u solo prodor, vara golmana i postavlja rezultat od 0:1 s kojim se otišlo na poluvrijeme. Dvije minute u drugom poluvremenu su domaćinima trebale da izjednače rezultat, ali samo četiri minute kasnije gosti ponovno dolaze na +1. Titon, koji je, kasnije će se ispostaviti, iz junaka postao tragičar izvodi u 31. minuti sjajan slobodan udarac i donosi svojoj momčadi prednost od dva gola. Domaćin baca sve karte u napad igrom s golmanom-igračom, a ni minutu kasnije primaju novi pogodak kada im na praznu mrežu svoj drugi pogodak na utakmici postiže Hrkač. Uslijedila je potom drama. U 34. minuti nes(p)retno je udarac Denera u svoju mrežu skrenuo jedan od igrača Mantove. Semafor je pokazivao da je ostalo točno dvije minute do kraja utakmice kada prekršaj za drugi žuti karton i kazneni udarac radi Titon. Domaćini su to iskoristili na najbolji mogući način, prvo iz penala, a potom i kroz igru s dva igrača više u polju te uzeli bod u ovom susretu. Mantova svoj sljedeći susret igra u subotu kad dočekuju šestoplasirani Signor Prestito.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

2.HMNL-istok | Najava 20. kola

Krajem ovog i početkom sljedećeg tjedna na rasporedu su susreti 20. kola 2.HMNL-istok. U nedjelju …

2.HMNL-Zapad | Najava 17. kola

Ovog vikenda se igraju utakmice 17. kola 2.HMNL-Zapad. Ovo kolo nam donosi dva veoma zanimljiva …