IZ SVIJETA | Mantova konačno pobijedila i prekinula negativan niz!

Mantova je večeras odigrala susret talijanskog prvenstva protiv Avellina. Mantova je u susret ušla kao deseta momčad prvenstva te s veoma lošim rezultatskim nizom. Naime, u posljednjih šest kola su uspjeli upisali samo jedan bod, a tijekom tjedna je klub zbog loših rezultata raskinuo suradnju s našim stručnjakom, Franom Despotovićem. S druge strane, Avellino je prije susreta držao petu poziciju u ligi, a u prvom međusobnom susretu ove dvije momčadi su upisali domaću pobjedu rezultatom 6:4. Za momčad Mantove strijelci su tada bili Daničić Kuraja. Večerašnji susret je pak otišao na drugu stranu te je Mantova upisala pobjedu rezultatom 5:3 i skočila na deveto mjesto prvenstvene ljestvice. U natavku vam donosimo izvještaj s netom završene utakmice.

MANTOVA – AVELLINO (2:1)

STRIJELCI: 0:1 Jonas (7′), 1:1 Titon (18′), 2:1 Hrkač (20′), 3:1 Ganzetti (26′), 4:1 Bueno (28′), 4:2 Jonas (35′), 4:3 penal-Kaka (36′), 5:3 Titon (40′)

Gosti su otvorili bolje susret i poveli u 7. minuti susreta preko Jonasa. U nastavku poluvremena se probudio i domaćin te u posljednjim minutama poluvremena preokreće rezultat. Prvo su u 18. minuti lijepu akciju odigrali Daničić i Titon kada odigravaju dupli pas, a Brazilac zabija za poravnanje rezultata. Dvije minute kasnije novi pogodak u mreži gostiju. Petrov je izveo aut na protivničkoj polovici te sjajno pronalazi Hrkača koji zabija za vodstvo svoje momčadi te rezultatom 2:1 završava prvo poluvrijeme. U drugom poluvremenu je Mantova nastavila gdje je stala u prvom. Prvo u 26. minuti sjajnu kombinaciju odigravaju Titon i Ganzetti, a Talijan zabija za 3:1, a samo dvije minute kasnije ponovno prelijepa akcija. Akciju je na svojoj polovici pokrenuo Hrkač koji šalje jednu daleku loptu do Petrova koji dodaje Buenu za veliko vodstvo rezultatom 4:1. Između ova dva pogotka žuti karton je zaradio naš Daničić. Dvije minute nakon četvrtog pogotka Mantove požutio je i Savolainen. Mreže su mirovale sve do 35. minute kad Kaka dodaje Jonasu za za njegov drugi pogodak i smanjenje rezultata na 4:2. Gosti tada dodaju gas i napadaju, a u 36. minuti prvo Hrkač, a zatim i Suton rade prekršaje za što zarađuju i žute kartone. Sutonov prekršaj je bio ujedno i šesti prekršaj njegove momčadi što je značilo i najstrožu kaznu koju u pogodak pretvara Kaka. Dvije minute prije kraja utakmice su gosti prešli na igru s golmanom-igračom, ali u posljednjim sekundama Titon potvrđuje pobjedu svoje momčadi golom na praznu mrežu čime Mantova prekida negativni niz. Na susretu je uz već spomenute reprezentativce i igrače koji su prošle sezone nastupali u 1.HMNL nastupio i naš Blago Gašpar.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Josip Juretić: “Napravit ćemo sve da budemo u najboljem izdanju i pobijedimo.”

AFC Universitas je u prvoj utakmici četvrtfinalne serije upisao poraz protiv Futsal Dinama na gostujućem …

Zvonimir Šućur: “Idemo u Pulu odigrati dobru utakmicu”

Igrači Šibenika 1983 na najbolji mogući način otvorili su kvalifikacije za ulazak u 1.HMNL slavljem …