IZ SVIJETA | Mantova upisala nevjerojatan poraz, Cartagena pobjedom vratila prvo mjesto!

S početkom u 17:30 svoj susret 21. kola talijanskog prvenstva su jučer igrali Mantova Feldi Eboli, dotad devetoplasirana i osmoplasirana momčad talijanskog prvenstva koje su prije međusobnog susreta bile bodovno izjednačene s tim da Mantova ima utakmicu više. Vidjeli smo nevjerojatan poraz momčadi za koju su nastupili Savolainen, Hrkač i Luka Suton. Nakon što su vodili rezultatom 5:1 primili su pet pogodaka zaredom te gosti odlaze doma s tri boda. Cartagena za koju su nastupili naš reprezentativac Dario Marinović i Lucao je svoju utakmicu igrala s početkom 18 sati i upisala pobjedu protiv 13-oplasirane FS Peniscole RehabMedic kojom se vratila na prvo mjesto te ima bod više i utakmicu više od drugoplasiranog Levantea. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s obje utakmice.

SAVIATESTA MANTOVA – FELDI EBOLI  5:6 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Bueno (13′), 1:1 Patias (17′), 2:1 De Bail (18′), 3:1 De Bail (22′), 4:1 Petrov (22′), 5:1 Suton (24′), 5:2 Caruso (28′), 5:3 Patias (29′), 5:4 Tres (31′), 5:5 Patias (31′), 5:6 Luizinho (35′)

Dvoboj dva “susjeda” na prvenstvenoj ljestvici je bolje otvorila domaća momčad te je povela u 13. minuti golom Buena. Ipak, samo četiri minute kasnije gosti izjednačavaju rezultat preko Patiasa. Minutu kasnije domaćini dolaze u novo vodstvo preko De Baila te se rezultatom 2:1 za domaćina odlazi na odmor. Prve minute drugog poluvremena su donijele dominaciju domaćina koji u periodu od 22. do 24. minute postiže tri pogotka i odlazi na velikih 5:1. Pogađali su u tim minutama De Bail, Petrov i naš Luka Suton. Gosti se ne predaju te su oni ti koji u narednom periodu rade veliku seriju. Od 28. do 31. minute su postigli čak četiri pogotka. Pogađali su Caruso, Patias, Tres i ponovno Patias kojem je to bio treći pogodak i ujedno pogodak kojim je doveo utakmicu na sam početak jer je semafor pokazivao rezultat 5:5. Konačan rezultat 5:6 je u 35. minuti postavio Luizinho. Domaćini su u posljednjim minutama s golmanom-igračem, ali nisu uspjeli doći do izjednačujućeg pogotka te Feldi Eboli ovom pobjedom ostaje na osmom mjestu dok će Mantova nove bodove za ponovno priključenje u borbu za playoff tražiti u iduću subotu kad idu u goste pretposljednjem Real San Giuseppeu.

PENISCOLA REHABMEDIC – JIMBEE CARTAGENA  1:3 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Bebe (14′), 1:1 Gomes (22′), 1:2 Lucao (23′), 1:3 Melado (26′)

Prije ovog susreta prvo mjesto je zauzimala momčad Levantea koja je u srijedu upisala domaću pobjedu rezultatom 5:3 protiv Jaena te je Cartageni za povratak na prvo mjesto trebala pobjeda na gostujućem terenu. Na prvi pogodak na utakmici se čekalo do 14. minute kad Bebe dovodi goste u vodstvo te se s rezultatom 0:1 otišlo na odmor. U drugoj minuti nastavka domaćini su izjednačili preko Gomesa, ali samo minutu kasnije Lucao vraća vodstvo svojoj momčadi. Nastavio je gost pritiskati što im se isplatilo u 26. minuti kada Melado postiže pogodak za udvostručavanje vodstva. Vodstvo rezultatom 1:3 su gosti držali sve do kraja te zasluženo odnijeli pobjedu. U španjolskom prvenstvu sad slijedi pauza, a Cartagena svoj sljedeći susret igra 13. ožujka kad ide u goste Riberi Navarri, pretposljednjoj momčadi prvenstva.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

2.HMNL-istok | Najava 20. kola

Krajem ovog i početkom sljedećeg tjedna na rasporedu su susreti 20. kola 2.HMNL-istok. U nedjelju …

2.HMNL-Zapad | Najava 17. kola

Ovog vikenda se igraju utakmice 17. kola 2.HMNL-Zapad. Ovo kolo nam donosi dva veoma zanimljiva …