IZ SVIJETA | Pobjeda Cartagene, poraz Mantove, Daničić u novom klubu!

U derbiju 22. kola španjolskog prvenstva drugoplasirana Jimbee Cartagena je slavila protiv trećeplasirane Palme Futsal rezultatom 5:4 i povećala svoju prednost protiv jučerašnjeg protivnika na pet bodova razlike. Prve tri momčadi prvenstva su sad izjednačene po pitanju broja odigranih utakmica te klub našeg Darija Marinovića za vodećim Levanteom sad zaostaje dva boda. Naš reprezentativac je postigao i prvi pogodak svoje momčadi. Jučer su se igrale i utakmice talijanskog prvenstva, a drugi poraz zaredom upisala je Mantova za koju su od naših prošlogodišnjih prvoligaša nastupili Savolainen Luka Suton koji je zabio posljednji pogodak na utakmici. Domaću pobjedu rezultatom 7:4 je upisao Real San Giuseppe koji se trenutno nalazi na 11. mjestu, mjestu koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi te je došao na tri boda zaostatka za Mantovom koja se nalazi na 9. mjestu, ali i s dvije utakmice više tako da je Mantova sad u nezavidnoj situaciji. Za osmim mjestom zaostaju šest bodova, a i momčadi na nižim pozicijama imaju mal zaostatak tako da će trebati ući u pozitivnu seriju rezultata u ovih preostalih četiri kola koliko im je ostalo do kraja regularnog dijela sezone. Za Mantovu nije nastupio Daničić jer će u nastavku sezone nastupati za četvrtoplasirani Avellino. U nastavku vam donosimo izvještaje s utakmica.

JIMBEE CARTAGENA – PALMA FUTSAL 5:4 (3:3)

STRIJELCI: 0:1 Vilela (5′), 1:1 Marinović (6′), 2:1 pen-Waltinho (10′), 2:2 De Souza (13′), 2:3 Lolo (17′), 3:3 Bebe (20′), 3:4 Tomaz (29′), 4:4 Solano (33′), 5:4 Bebe (37′)

Veoma uzbudljivu utakmicu punu preokreta su pružile momčadi koje zauzimaju drugo i treće mjesto u španjolskom prvenstvu. Prvi su do vodstva došlo gosti preko Vilele u petoj minuti susreta, ali samo minutu kasnije naš Dario Marinović izjednačava rezultata i dovodi utakmicu na početak. Domaćini su u narednim minutama nešto bolja momčad, a bolju igru su naplatili pogotkom Waltinha iz penala u 10. minuti susreta. Ipak, gosti u 13. i 17. minuti preko De Souze i Lola okreću rezultat u svoju korist. U posljednjoj minuti prvog poluvremena Bebe postiže svoj prvi pogodak na susretu te se rezultatom 3:3 odlazi na odmor. Mreže su mirovale do 29. minute kada Tomaz dovodi goste u novo vodstvo, ali domaćini s dva pogotka do kraja susreta rade novi preokret i odnose tri boda. Domaćinima je dosta pomogao i crveni karton Marlona u 32. minuti što je iskoristio Solano u 33. minuti susreta. Točku na i je postavio Bebe u 37. minuti kojem je to bio drugi pogodak na utakmici čime se promaknuo u junaka svoje momčadi. Cartagena svoj sljedeći susret igra 13. ožujka kada u goste ide 15-oplasiranoj Riberi Navarri..

REAL SAN GIUSEPPE – SAVIATESTA MANTOVA 7:4 (4:2)

STRIJELCI: 0:1 Micheletto (9′), 1:1 Portuga (10′), 2:1 Guedes (12′), 3:1 Sababti (15′), 4:1 Alex (18′), 4:2 De Bail (19′), 5:2 Elisandro (30′), 5:3 Titon (33′), 6:3 Alex (34′), 7:3 Alex (37′), 7:4 L. Suton (39′)

Prvo poluvrijeme su obje momčadi otvorile čvrsto te se na prvi pogodak čekalo do 9. minute kada goste u vodstvo dovodi Micheletto. Samo jedna minuta je trebala domaćinima da izjednače preko Portuge, a u narednih osam minuta nižu još tri pogotka te dolaze na velika tri gola prednosti. Pogađali su Guedes, Sababti i Alex. Gosti u pretposljednjoj minuti prvog poluvremena smanjuju zaostatak preko De Baila te se rezultatom 4:2 odlazi na odmor. U drugom poluvremenu slična situacija kao i u prvom kada se na prvi pogodak čekalo devet minuta. U nastavku susreta su tako mreže mirovale sve do 30. minute kad Elisandro dovodi svoju momčad ponovno na tri pogotka prednosti. Gosti su tada bacili sve karte u napad i uveli golmana-igrača te tri minute kasnije Titon zabija za novo smanjenje zaostatka. Ipak, do 37. minute Alex postiže nova dva pogotka na prazan gol kojim domaćini odlaze na velika i nedostižna četiri pogotka prednosti. Poraz je u pretposljednjoj minuti susreta ublažio naš Luka Suton te je utakmica završena rezultatom 7:4. Mantova sljedeći susret igra 13. ožujka kad na svom terenu dočekuje Lido di Ostiju, momčad na 10. mjestu prvenstvene ljestvice te je razlika između ova dva kluba dva boda.

Odlazak kapetana Mantove, našeg Ante Daničića je na službenim stranicama objavio njegov sad već bivši klub:

Njegov novi klub će biti trenutno četvrtoplasirana momčad Sandro Abate Avellino koja je njegov dolazak objavila na svojoj stranici:

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …