IZ SVIJETA | Pobjeda Dobovca, bez pobjeda u Italiji i Španjolskoj!

Ovog vikenda naši igrači koji igraju vani nisu imali dobar vikend. Naime, samo je Dobovec naših Novaka, Matoševića i Perića te trenera Kujtima Morine upisao pobjedu i tako se plasirao u polufinale slovenskog prvenstva. U Italiji su Catania naših Kuraje i Josipa Sutona i Avellino Ante Daničića podijelili bodove dok je Mantova za koju su nastupili bivši igrač Squarea, Hrkač i bivši igrač Crnice, Savolainen upisala četvrti poraz u nizu u gostima protiv Genove. Luka Suton nije nastupio za Mantovu zbog žutih kartona. Kao ni Mantovi u zadnje vrijeme ne ide ni Cartageni našeg Darija Marinovića i bivšeg igrača Novog Vremena, Lucaa. Upisan je treći poraz u nizu i to na domaćem terenu protiv Movistar Intera. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj sa svih utakmica.

ŠD MLINŠE – FK DOBOVEC 3:5 (0:2)

STRIJELCI: 0:1 Mordej (6′), 0:2 Mordej (19′), 0:3 Čeh (21′), 0:4 Matošević (23′), 0:5 Perić (30′), 1:5 Smrkolj (31′), 2:5 Lokovšek (36′), 3:5 Lokovšek (40′)

Nakon ubjedljive izvedbe u prvoj utakmici četvrtfinala i visoke pobjede na domaćem terenu (pobjeda 11:3), Dobovec je u petak upisao pobjedu i na gostujućem terenu protiv Mlinše te se tako plasirao u polufinale slovenskog prvenstva gdje će snage odmjeriti s KMN Bronx Škofije, momčadi koja je tek nakon kaznenih udaraca protiv Tomaž Šic Bar izborila polufinale. Utakmicu bolje otvaraju gosti te dolaze do početnog vodstva preko Mordeja u 6. minuti susreta. Isti je igrač udvostručio prednost svoje momčadi u 19. minuti te se s rezultatom 0:2 otišlo na odmor. Gosti bolje otvaraju i drugo poluvrijeme te u prvoj minuti nastavka preko Čeha dolaze do tri gola prednosti. Matošević u 23. i Perić u 30. minuti dovode svoju momčad do velikih +5, a gosti s tri pogotka do kraja susreta ublažavaju poraz te tako završavaju natjecanje u prvenstvu. Pogađali su Smrkolj u 31. i Lokovšek dva puta, u 36. i 40. minuti. Ptuj našeg stručnjaka Roberta Grdovića je eliminirana iz daljnjeg natjecanja. Dvije pobjede u četvrtfinalu je upisala momčad Siliko Vrhnike.

META CATANIA – AVELLINO 1:1 (0:0)

STRIJELCI: 0:1 Bagatini (4′), 1:1 Josiko (16′)

Catania i Avellino su ovaj susret ušle nakon negativnog niza rezultata. Catania je imala četiri poraza zaredom dok je Avellino imao jedan poraz manje. Obje momčadi su odigrale jednu veoma čvrstu utakmicu te smo vidjeli samo dva gola i to oba u prvom poluvremenu. Bolje susret otvaraju gosti koji u vodstvo dolaze već u četvrtoj minuti preko Bagatinija, ali domaćini 12 minuta kasnije izjednačavaju preko Josika na asistenciju Kuraje te se rezultat nije mijenjao do kraja utakmice. Na susretu su nastupili Daničić u redovima domaćina te Josip Suton i već spomenuti Kuraja u redovima gostiju. Catania se trenutno nalazi na osmom mjestu dok je Avellino četvrti te je bodovna razlika između ove dvije momčadi četiri boda s tim da Catania ima i utakmicu manje. Catania 30. ožujka ide u goste sedmoplasiranom Feldi Eboliju dok Avellino 3. travnja ide u goste šestoplasiranom Signor Prestitu.

GENOVA – MANTOVA 4:2 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Leo (2′), 1:1 Piccarreta (14′), 2:1 Ortisi (31′), 3:1 Sviercoski (34′), 4:1 Vega (35′), 4:2 Leo (35′)

Posljednjeplasirana Genova je u ovaj susret ušla u boljoj formi od svog jučerašnjeg protivnika. U prethodne tri utakmice upisali su pobjedu i dva neriješena dok je Mantova upisala tri poraza. Bolja forma domaćina se na kraju vidjela i na konačnom rezultatu ovog susreta, ali gosti su bili ti koji su prvi poveli preko Lea u 2. minuti susreta. Domaćini potom rade preokret. Prvo su preko Piccarrete došli do izjednačujučeg pogotka u 14. minuti te se rezultatom 1:1 otišlo na odmor. Potom su u drugom poluvremenu od 31. do 35. minute preko Ortisija, Sviercoskog i Vege došli na velikih 4:1. Konačnih 4:2 postavio je Leo drugim pogotkom u 35. minuti. Genova se tako s 8 bodova u četiri susreta uključila u borbu za mjesto koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi te ih sad dva boda dijele od 12. pozicije koja upravo to donosi. S druge strane, Mantova je četvrtim porazom u nizu došla u nezgodnu situaciju te zauzimaju 11. mjesto, mjesto koje vodi u borbu za ostanak u ligi. Genova svoju sljedeću utakmicu igra 3. travnja protiv Feldi Ebolija dok Mantova isti dan dočekuje Pescaru, pretposljednju momčad prvenstva, na svom terenu.

JIMBEE CARTAGENA – MOVISTAR INTER 3:4 (2:2)

STRIJELCI: 0:1 Drasler (7′), 0:2 Pito (11′), 1:2 Andresito (18′), 2:2 pen-Bebe (19′), 2:3 Drasler (25′), 3:3 Melado (27′), 3:4 Raya (37′)

Prije jučer odigranog susreta Jimbee Cartagena je zauzimala drugo, a Movistar četvrto mjesto u španjolskom prvenstvu te je to bio derbi kola. Gledali smo jednu odličnu utakmicu gdje je konačan pobjednik odlučen u posljednjim minutama susreta. Početak susreta nije nagovještao takav scenarij. Naime, gosti su preko Drasler u 7. i Pita u 11. minuti došli do velikih 0:2 i sve je naslućivalo na to kako će gosti upisati pobjedu s većom razlikom. Ipak, domaćini do kraja poluvremena uspjevaju izjednačiti i učiniti susret veoma interesantnim. Pogađali su Andresito u 18. i Bebe iz kaznenog udarca u 19. minuti te se na odmor otišlo rezultatom 2:2. Gosti ponovno bolje otvaraju poluvrijeme te u 25. minuti dolaze novog vodstva preko Draslera kojem je to bio drugi pogodak večeri, ali samo dvije minute kasnije rezultat izjednačava Melado. Konačni pobjednik je odlučen u 37. minuti kada Raya postavlja konačnih 3:4. Domaćin je ovim porazom pao na treće mjesto te ima tri poraza u nizu dok su gosti drugom pobjedom u nizu zadržali četvrto mjesto. Cartagena 2. travnja ide u goste Valdepenasu dok Movistar 31. ožujka ide u goste Antequeri.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …