IZ SVIJETA | Pobjede u Sloveniji i Španjolskoj, bod u Italiji

Ovog vikenda svoje susrete su odigrali DobovecCartagenaMantova Catania. Dobovec u petak i Cartagena jučer su upisali nove pobjede u svojim prvenstvima. U talijanskom prvenstvu su svoje dvoboje jučer odigrali Mantova i Catania. Mantova je upisala poraz dok je Catania odnijela bod. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s ovih utakmica.

KMN SEVNICA – FUTSAL KLUB DOBOVEC 4:10 (1:6)

STRIJELCI: 0:1 Matošević (2′), 1:1 Pipan (6′), 1:2 Mordej (10′), 1:3 Perić (11′), 1:4 ag-Podlesnik (11′), 1:5 Turk (20′), 1:6 Perić (20′), 2:6 Bajc (21′), 2:7 Mordej (25′), 3:7 Podlesnik (27′), 3:8 ag-Podlesnik (33′), 3:9 Matošević (34′), 3:10 Perić (37′), 4:10 Bajc (39′)

Domaćin je u ovaj susret ušao sa sedam igrača zbog velikog broja kartoniranih i ozljeđenih igrača dok je s druge strane stajala momčad sa svim pobjedama u prvenstvu te su gosti u ovom susretu bili veliki favoriti. Domaćin se dobro držao do 10. minute kad je na semaforu stajalo 1:1, ali uslijedio je potom niz od tri pogotka u njihovoj mreži u nešto više od minute vremena. Do kraja poluvremena su gosti zabili još dva pogotka i otišli na odmor s velikih 1:6. Gosti su do kraja susreta u jednom trenutku imali i velikih +7, ali domaćin u pretposljednjoj minuti postiže pogodak za smanjenje rezultata, ali semafor je na kraju pokazao težak poraz rezultatom 4:10. U redovima gostiju nije nastupio naš Tihomir Novak, ali su zato nastupili Vedran Matošević i Luka Perić. Prvi je postigao dva pogotka dok je Luka Perić uz hattrick upisao i tri asistencije te bio prvo ime susreta. Perić je do ovog kola dijelio prvo mjesto na ljestvici strijelaca s Matoševićem, ali nakon ovog kola je sam na prvom mjestu s 23 postignuta pogotka dok je Matošević upisao jedan manje. Goste je do 16. pobjede u isto toliko kola s klupe vodio naš Kujtim Morina. Dobovec je i dalje na velikih 11 bodova prednosti ispred drugog Ptuja kojeg s klupe vodi naš Robert Grdović i koji je u ovom kolu upisao domaću pobjedu rezultatom 4:3 protiv Dobrepolja. Dobovec i Ptuj igraju međusobno u sljedećem kolu, 12. veljače u 20 sati, a domaćin je Dobovec. Prvi međusobni dvoboj su imali u sklopu 8. kola kad je Dobovec odnio pobjedu rezultatom 2:6.

ANTEQUERA – CARTAGENA 1:6 (1:4)

STRIJELCI: 0:1 Waltinho (1′), 0:2 Franklin (4′), 1:2 Amoros Martinez (6′), 1:3 Avellino (9′), 1:4 Andresito (19′), 1:5 Melado (27′), 1:6 Waltinho (39′)

Cartagena našeg Darija Marinovića i bivšeg igrača Novog Vremena, Lucaa je upisala važnu gostujuću pobjedu protiv petnaestoplasirane Antequere te se tako zadržala u borbi za prvo mjesto. Cartagena ima dva boda manje i utakmicu manje od vodećeg Levantea te bod i utakmicu manje od druge Palme Futsal. Gosti su u susret ušli odlično te već u četvrtoj minuti imali 0:2. Gosti su se dvije minute kasnije uspjeli vratiti na -1, ali do kraja susreta gosti zabijaju još četiri pogotka te upisuju visoku pobjedu rezultatom 1:6. Dario Marinović je u ovom susretu imao nekoliko prilika za pogodak, a u 27. minuti je njegov šut odbio jedan od igrača domaćina, a na loptu naletio Melado i postigao pogodak za 1:5. I Lucao je imao nekoliko prilika za upisati se u asistente, a susret je završio ranije od suigrača jer je u 40. minuti zaradio drugi žuti karton, odnosno crveni te ga neće biti u kadru u idućem susretu. Cartagena je tako upisala treću pobjedu zaredom, a idući susret igra za dva dana kad idu u goste posljednjeplasiranom O Parrulu.

LIDO DI OSTIA – META CATANIA 3:3 (2:1)

STRIJELCI: 0:1 Rossetti (4′), 1:1 Rocha Barros (5′), 2:1 Gattarelli (11′), 2:2 Rossetti (24′), 3:2 Poletto (33′), 3:3 Suton (36′)

U dvoboju dva susjeda na tablici, devetoplasirane i osmoplasirane momčadi talijanskog prvenstva smo vidjeli podjelu bodova. Gosti su bolje otvorili susret i poveli u četvrtoj minuti preko Rossettija, ali domaćini u narednih sedam minuta preokreću rezultat te se na odmor odlazi rezultatom 2:1. Strijelac prvog pogotka na utakmici ponovno zabija u 24. minuti za izjednačenje rezultata, a devet minuta kasnije smo vidjeli novo vodstvo domaćina. Minutu kasnije domaći igrač Motta dobija žuti karton, a u 35. minuti i drugi žuti, odnosno crveni karton što iskorištava naš Josip Suton te minutu kasnije donosi bod svojoj momčadi. Catania je tako zadržala dva boda prednosti ispred svog jučerašnjeg protivnika, ali ima i četiri utakmice manje dok u odnosu na sedmoplasirani Feldi Eboli imaju bod zaostatka i dvije utakmice manje. Catania svoj sljedeći susret ima već za dva dana protiv posljednjeplasirane Genove, a tada se nadamo i prvom nastupu našeg Marka Kuraje koji je prešao iz Mantove.

MANTOVA – ACQUA E SAPONE 3:4 (2:1)

STRIJELCI: 1:0 Petrov (5′), 1:1 Fusari (8′), 2:1 L. Suton (11′), 2:2 Rafinha (26′), 2:3 Trentin (28′), 3:3 Daničić (28′), 3:4 Gui (30′)

Trenutno desetoplasirana momčad talijanskog prvenstva, Mantova je jučer na svom terenu dočekala trenutno vodeću momčad talijanskog prvenstva, Acqua e Sapone i upisala poraz. Za Mantovu su nastupili bivši golman Crnice, Juha-Matti Savolainen, bivši igrači Squarea, Ante Daničić i Mirko Hrkač te naš reprezentativac Luka Suton. Daničić i Suton su se upisali u strijelce, a Suton je poput Hrkača zaradio žuti karton. Susret je bolje otvorio domaćin kojeg u vodstvo nakon sjajne asistencije Savolainena dovodi srpski reprezentativac Petrov. Vodstvo je trajalo svega tri minute. Naš Suton je domaće doveo ponovno u vodstvo u 11. minuti te se s rezultatom 2:1 otišlo na odmor. Mreže su mirovale sve do 26. minute kada u svega dvije minute gosti rade preokret. Daničić je u 28. minuti donio novo izjednačenje na utakmici, ali dvije minute kasnije Gui postavlja konačnih 3:4. Mantovu za dva dana čeka još jedna teška utakmica i gostovanje protiv trećeplasiranog Came Dossona te su im bodovi potrebni s obzirom da je njihova trenutna prednost u odnosu na 11. mjesto koje drži Pescara, a koje vodi u doigravanje za ostanak u ligi svega dva boda, ali Mantova ima i dvije utakmice manje.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

Josip Brkić: “Očekuje nas teška utakmica, no vjerujem u plasman u finale!”

Ovaj tjedan u Makarskoj se igra “majstorica” polufinala, u kojoj će snage odmjeriti Novo Vrijeme …