IZ SVIJETA | Poraz Catanie, Josip Suton u momčadi 21. kola!

U utorak je zaostalu utakmicu 14. kola talijanskog prvenstva odigrala Meta Catania te je upisala poraz u gostima protiv Came Dossona rezultatom 7:5. U strijelce su se upisali naši Josip Suton Marko Kuraja. Suton je upisao još i dvije asistencije dok je Kuraja upisao jednu. Suton je ovime pokazao kako je u sjajnoj formi u posljednjih nekoliko kola, a kao priznanje za njegove igre je došla i vijest kako su ga na službenoj stranici lige izabrali u najbolju momčad 21. kola. O porazu Catanie kao i izboru Sutona u najbolju momčad kola više u nastavku članka.

CAME DOSSON – META CATANIA 7:5 (1:3)

STRIJELCI: 0:1 Rossetti (9′), 1:1 Belsito (10′), 1:2 Quintairos (11′), 1:3 Kuraja (14′), 2:3 Belsito (22′), 2:4 Rossetti (23′), 3:4 Grippi (27′), 4:4 Schiochet (29′), 5:4 Arlan (34′), 6:4 Arlan (38′), 7:4 Schiochet (39′), 7:5 Suton (40′)

Susret su bolje otvorili gosti te prvi došli u vodstvo u 9. minuti kada za 0:1 pogađa Rossetti na asistenciju Kuraje. Vodstvo nije dugo trajalo te već u sljedećoj minuti domaćin nakon sjajne akcije izjednačava preko Belsita. Ponovno je prošla samo jedna minuta, a na utakmici smo vidjeli novi pogodak. Gost ponovno dolazi u vodstvo nakon još jedne lijepe akcije cijelog tima, a pogodak je postigao Quintairos. Hrvatski duo Suton – Kuraja je tri minute kasnije zaslužan za udvostručenje vodstva gostiju. Suton je dodao Kuraji iz kornera, a Kuraja zabio pogodak za 1:3 te se s ovim rezultatom otišlo i na odmor.

Strijelac izjednačujućeg pogotka u prvom poluvremenu nakon samo dvije minute u nastavku susreta postiže novi pogodak i dovodi svoju momčad na pogodak zaostatka. Minutu kasnije Suton je upisao novu asistenciju i ponovno iz kornera no ovaj put je strijelac Rosseti koji se po drugi put upisao u strijelce na susretu. U periodu od 27. do 39. minute domaćin radi seriju od čak pet pogodaka i dolazi do velikog vodstva rezultatom 7:4. Pogađali su u tom periodu Grippi te Schiochet i Arlan po dva puta. Hrvatski dvojac je ponovno na djelu u posljednjoj minuti susreta za počasni pogodak i konačnih 7:5. Kuraja i Suton su odigrali dupli pas, a upravo potonji je nakon dvije asistencije na utakmici upisao i pogodak.

Nakon utakmice su obje momčadi ostale na istim pozicijama na kojima su bile prije susreta. Came Dosson je pobjedom učvrstio treće mjesto s četiri boda ispred četvrtog Avellina i devet bodova zaostatka za drugim Pesarom. Catania je ostala peta, zaostatak za četvrtim mjestom je četiri boda, a prednost ispred šeste Padove je jedan bod. Catania svoj sljedeći susret igra na gostujućem terenu sutra protiv Pesara.

Netom prije ove utakmice je stiglo i veliko priznanje za Josipa Sutona i njegovu fantastičnu utakmicu protiv Padove o čemu smo vam na našem portalu već pisali. Naime, tri pogotka i asistencija nisu ostali nezapaženi od strane službene stranice talijanskog prvenstva te je naš reprezentativac sasvim zasluženo izabran u najbolju momčad 21. kola. Čestitke Sutonu u ime cijelog CROfutsal tima!

IZ SVIJETA | Sjajni Suton vodio Cataniu do pobjede i petog mjesta!

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Vrgorac domaćin neslužbenog Superkupa!

S obzirom na to da je Olmissum prošle sezone osvojio i kup i prvenstvo, ove …

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …