IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su svoje utakmice odigrali slovenski Dobovec za kojeg su nastupila sva tri reprezentativca, Vedran Matošević, Tihomir Novak i Luka Perić, a s klupe vodio Kujtim Morina te talijanska Catania za koju je nastupio i postigao pogodak Marko Kuraja dok Josip Suton nije nastupio. Dobovec je igrao prvu utakmicu polufinala protiv Bronx Škofije te upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:1 dok je Catania upisala poraz rezultatom 5:2 protiv Feldi Ebolija u pretposljednjem, 25. kolu talijanskog prvenstva. Catania je u posljednjih pet utakmica upisala samo jedan bod, ali je već ranije osigurala doigravanje za prvaka tako da ih ova loša forma neće puno koštati. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s odigranih utakmica.

FELDI EBOLI – META CATANIA 5:2 (4:1)

STRIJELCI: 0:1 pen-Venancio (2′), 1:1 Luizinho (9′), 2:1 Patias (17′), 3:1 Patias (17′), 4:1 Grello (20′), 5:1 Luizinho (26′), 5:2 Kuraja (37′)

Bolje je susret otvorila gostujuća momčad te već u drugoj minuti došla do vodstva. Kazneni udarac je uspješno realizirao Venancio. Ipak, u ranoj fazi utakmice domaćin dolazi do poravnanja, u 9. minuti je pogodio Luizinho, a u posljednjim minutama prvog poluvremena i do potpunog poluvremena. Dva ekspresna gola u 17. minuti je zabio Patias, a u posljednoj minuti poluvremena pogađa i Grello te Feldi Eboli odlazi na velikih 4:1 te se s tim rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu gledamo puno tvrđu utakmicu, a domaćin je taj koji prvi dolazi do novog pogotka. Luizinho je u 26. minuti postigao svoj drugi pogodak na susretu, a konačnih 5:2 postavlja Kuraja u 37. minuti. Meta Catania se trenutno nalazi na osmom mjestu prvenstvene ljestvice dok je njihov jučerašnji protivnik zauzeo šestu poziciju.

FUTSAL KLUB DOBOVEC – KMN BRONX ŠKOFIJE 7:1 (2:1)

STRIJELCI: 0:1 Zajc (7′), 1:1 Turk (14′), 2:1 Čujec (20′), 3:1 Dušček (25′), 4:1 Čujec (26′), 5:1 10m-Čeh (33′), 6:1 Čujec (35′), 7:1 Cesarec (38′)

Susret su bolje otvorili gosti koji su preko Zajca došli u vodstvo u 7. minuti susreta, ali to je bilo sve što je gostujuća momčad napravila do kraja utakmice. Prvo Turk u 14., a zatim Čujec u 20. minuti pogađaju za domaću momčad te počinju preokret. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor, a u drugom poluvremenu potom gledamo jednosmjernu utakmicu. Pogađali su Dušček (25′), Čujec (26′, 35′), Čeh (33′) s 10 metara i Cesarec (38′) za konačnih 7:1 i veliku psihološku prednost pred drugu utakmicu polufinalne serije. Prvo ime susreta je slovenski reprezentativac Čujec koji je postigao hattrick, a naš reprezentativac Perić je upisao dvije asistencije.

Urednik sam i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. Na portalu sam od lipnja 2020. godine.

Izabrana najbolja momčad završnog turnira Lige Prvaka!

Najbolja momčad UEFA Futsal Lige Prvaka je objavljena na UEFA-inoj stranici. Izbor je proveo UEFA-in …

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …