IZ SVIJETA | Poraz Catanie, pobjeda Dobovca!

Jučer su se igrale utakmice talijanskog i slovenskog prvenstva, a nastupe su imali Meta Catania Futsal klub Dobovec. Catania za koju su nastupili naši Josip Suton Marko Kuraja je upisala drugi poraz za redom. Na gostujućem terenu su izgubili od Italservice Pesara rezultatom 3:0 te je njihov jučerašnji protivnik ovom pobjedom preuzeo prvo mjesto u ligi s dva boda prednosti i utakmicom više od drugoplasiranog Acqua e Saponea, a Catania je ostala na petom mjestu. S druge strane, momčad Dobovca je na gostujućem terenu protiv KMN Bronx Škofije upisala visoku pobjedu rezultatom 0:7. Za Dobovec je nastupio naš Vedran Matošević te postigao dva pogotka dok su susret propustili Luka Perić i Tihomir Novak. Dobovec se ovom pobjedom upisao u povijest slovenskog futsal prvenstva jer je regularni dio završio s 18 pobjeda u isto toliko utakmica te će u četvrtfinalu snage odmjeriti s osmoplasiranim ŠD Mlinše. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s obje ove utakmice.

ITALSERVICE PESARO – META CATANIA 3:0 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 De Oliveira (14′), 2:0 Cuzzolino (20′), 3:0 Borruto (32′)

Veoma neugodno gostovanje je Catania imala jučer. Domaćini su cijeli susret bili bolja momčad. Prvi pogodak na susretu smo vidjeli u 14. minuti kada za domaće pogađa De Oliveira. Do kraja poluvremena su domaćini uspjeli zabiti još jedan pogodak. Za udvostručenje vodstva je u posljednjoj minuti prvog poluvremena pogodio Cuzzolino. Konačni rezultat 3:0 je u 32. minuti postavio Borruto. Sad nam slijedi reprezentativna pauza, a Catania svoju sljedeću utakmicu igra 13. ožujka u gostima protiv Signor Prestita.

KMN BRONX ŠKOFIJE – FK DOBOVEC 0:7 (0:1)

STRIJELCI: 0:1 Matošević (17′), 0:2 Čujec (21′), 0:3 Turk (30′), 0:4 Matošević (33′), 0:5 10m-Čeh (36′), 0:6 Čeh (36′), 0:7 10m-Čeh (38′)

Tvrdu utakmicu smo u prvom poluvremenu gledali u ogledu Bronxa i Dobovca. Na prvi pogodak smo čekali do 17. minute kada za 0:1 pogađa naš Vedran Matošević. Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a već u prvoj minuti nastavka Čujec udvostručuje prednost svoje momčad. Čekalo se potom sve do 30. minute na novi pogodak. Pogodio je tad Turk, a tri minute kasnije Matošević postiže svoj drugi pogodak za velikih 0:4. U period od 36. do 38. minuti Čeh je postigao tri pogotka, od čega dva s 10 metara te postavio konačnih 0:7. Dobovec bi prvu utakmicu četvrtfinala trebao igrati vikend 13./14. ožujka.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Drugo izdanje U19 EURO-a u Španjolskoj!

Izvršni odbor UEFA-e je na sastanku u švicarskom Montreuxu odlučio kako će domaćin drugog izdanja …

Šibenik u fenomenalnoj utakmici slavio u Slavonskom Brodu!

Veliko iznenađenje priredio je Šibenik 1983 pobjedom u Slavonskom Brodu u susretu 1. kola Lige …