IZ SVIJETA | Porazi Catanie i Mantove, pobjede Cartagene i Dobovca!

Ovog vikenda smo mogli vidjeti polovičan uspjeh momčadi van 1. HMNL za koje igraju naši reprezentativci kao i neki igrači koji su nastupali u 1. HMNL prošle sezone. U nastavku vam donosimo kratki rezime tih utakmica.

Nakon više od mjesec dana pauze ovog petka smo konačno na djelu mogli vidjeti Mantovu koja u svojim redovima ima nekoliko igrača koji su prošle sezone bili dio momčadi 1.HMNL. Podsjećamo, trener Mantove je naš Frane Despotović koji je jedan dio prošle sezone vodio Square. U momčadi su još Ante Daničić, Marko Kuraja, Mirko Hrkač i Blago Gašpar (došli iz Squarea), Luka Suton (došao iz Vrgorca) te Juha-Matti Savolainen (došao iz Crnice). Nažalost, upisali su poraz rezultatom 3:0 na gostovanju protiv Feldi Ebolija, a Hrkač je zaradio i žuti karton. Mantova se trenutno nalazi na 9. mjestu s dvije pobjede i dva poraza, ali i četiri utakmice zaostatka.

Meta Catania, talijanska momčad za koju nastupaju Kristian Čekol (došao iz Futsal Dinama) i Josip Suton (došao iz Vrgorca) je jučer također upisala poraz. Na gostovanju kod Padove su izgubili rezultatom 3:2, a treba naglasiti i kako je pobjednički pogodak pao u posljednjoj minuti. Za Cataniu su nastupila oba naša reprezentativca, a Josip Suton je bio i strijelac za 2:2. Catania se trenutno nalazi na 8. mjestu koje vodi u doigravanje sa tri pobjede i četiri poraza.

Jimbee Cartagena, španjolski prvoligaš i momčad za koju nastupaju naš reprezentativac, Dario Marinović i Lucao, bivši igrač Novog Vremena je jučer na gostujućem terenu upisala visoku pobjedu rezultatom 1:6 protiv Catgas Santa Colome. Naš Dario je nastupio na ovom susretu, te je uz asistenciju za vodstvo 1:2 zavrijedio i žuti karton u 12. minuti, dok je Lucao bio strijelac za 1:5. Cartagena je ovom pobjedom zadržala treće mjesto s 20 bodova u 10 utakmica te ima četiri boda manje i utakmice manje od prvoplasirane Palme Futsal.

Slovenski Dobovec, najbolja momčad slovenskog prvenstva za koju nastupaju naši reprezentativci Luka Perić, Tihomir Novak i Vedran Matošević su jučer upisali devetu pobjedu u isto toliko susreta. Protivnik im je bio KMN Bronx Škofije, a u pobjedi rezultatom 6:2 veliki obol je dao naš Luka Perić s dva pogotka. Matošević i Perić trenutno dijele prvo mjesto na ljestvici strijelaca s po 13 pogodaka.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Odgođen kvalifikacijski dvoboj između Danske i Ukrajine!

Dvoboj 1. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo između Ukrajine i Danske koji se trebao odigrati …

2.HMNL-istok | Slatina slavila protiv Autodijelova Tokić

U jučer odigranom susretu 14. kola 2.HMNL-istok Slatina je slavila protiv Autodijelova Tokić rezultatom 8:3, …