IZ SVIJETA | Porazi u Španjolskoj i Italiji, Lučenec pobijedio!

Subota nije bila dobar dan za naše igrače u inozemstvu. Od pet ekipa za koje su naši nastupili, četiri su upisale poraze dok je Lučenec nastavio stopostotni učinak u slovačkom prvenstvu. U talijanskom prvenstvu su tako poraze na domaćem terenu upisali Avellino za kojeg je debitirao Ante Daničić i Mantova za koju je nastupio Luka Suton dok je na gostujućem terenu poraz upisala Catania za koju su nastupili Marko Kuraja i Josip Suton. Jimbee Cartagena našeg Darija Marinovića je upisala težak poraz na gostovanju kod Rivere Navarre te je tako propustila priliku da se bodovno izjednači s prvim Levanteom. U slovačkom prvenstvu stopostotni učinak je zadržao Lučenec našeg Jakova Grcića. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje sa svih navedenih utakmica.

AVELLINO – PESARO 1:2 (0:0)

STRIJELCI: 0:1 Honorio (23′), 1:1 Kaka (36′), 1:2 Borruto (38′)

Momčad Avellina za koju je debitirao naš Ante Daničić nakon prelaska iz Mantove je na svom terenu dočekala prvoplasirani Pesaro i odigrala jednu junačku utakmicu u kojoj je pobjednik odlučen dvije minute prije kraja utakmice. Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo golove, a na prvi pogodak se čekalo do 23. minute kada goste u vodstvo dovodi Honorio. Uslijedio je ponovno period bez pogodaka te se na rasplet susreta čekalo sve do posljednjih minuta susreta. Domaćine je na korak do bar jednog osvojenog boda u 36. minuti doveo Kaka, ali gosti samo dvije minute kasnije ponovno dolaze u vodstvo preko Borruta koji ujedno postavlja i konačan rezultat susreta. Avellino je unatoč porazu zadržao četvrto mjesto te je na šest bodova zaostatka za trećeplasiranim Came Dossonom dok je prednost ispred petoplasirane Padove sad jedan bod, a Avellino ima i jednu utakmicu više. Avellino svoj sljedeći susret igra u subotu kada ide u goste Meta Catanii naših Kuraje i Josipa Sutona.

MANTOVA – LIDO DI OSTIA 3:4 (1:2)

STRIJELCI: 1:0 Lucas (8′), 1:1 Gedson (13′), 1:2 Gattarelli (18′), 1:3 Pazetti (23′), 2:3 Petrov (31′), 3:3 Lucas (37′), 3:4 Poletto (40′)

Veoma uzbudljivu utakmicu su odigrali Mantova i Lido di Ostia, dvije momčadi koje su trenutno na pozicijama koje ne vode ni u playoff ni u playout. Playoff je za obje momčadi u ovom trenutku gotovo nedostižan dok ni prvoligaški status sljedeće sezone obje momčadi još nisu osigurale tako da je ovaj susret imao veoma velik ulog. Susret je bolje otvorila domaća ekipa te je povela u 8. minuti, ali do kraja poluvremena gosti preokreću preko Gedsona i Gattarellija te se na odmor otišlo s rezultatom 1:2. Tri minute u drugom poluvremenu su trebale gostima da udvostruče svoju prednost preko Pazettija. Petrov i Lucas svojim drugim pogotkom na utakmici su do 37. minute utakmicu vratili na sam početak, a kad su već obje momčadi očekivale podjelu bodova u posljednjoj minuti susreta se pojavio Poletto koji gostima donosi sva tri boda. Na utakmici je nastupio Luka Suton koji je u 3. minuti susreta zaradio žuti karton. Mantova u sljedećem kolu ide u goste posljednjeplasiranoj Genovi te joj je potrebna pobjeda u ovom susretu. Utakmica je na rasporedu u subotu.

SIGNOR PRESTITO – META CATANIA 3:1 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Bizjak (7′), 2:0 Cesaroni (13′), 2:1 Silvestri (26′), 3:1 Wilde (38′)

Poput susreta između Mantove i Lido di Ostie i ovdje smo imali susret dva susjeda na tablici. Domaćini su odlično otvorili susret i do 13. minute preko Bizjaka i Cesaronija došli do vodstva od 2:0 kojim se ujedno otišlo i na odmor. Gostima nadu da mogu nešto do kraja susreta napraviti budi Silvestri na asistenciju Kuraje u 26. minuti, ali “točku na i” u 38. minuti postavlja Wilde. Kuraja je, kao što smo napisali, upisao asistenciju, ali je i zaradio žuti karton u 7. minuti. Tri minute kasnije požutio je i naš Josip Suton. Catania je ovim porazom pala na osmo mjesto te ima bod manje od šestoplasiranog Feldi Ebolija i sedmoplasiranog Signor Prestita koji imaju i utakmicu više (Feldi Eboli), odnosno dvije utakmice više (Prestito), a ni peto mjesto nije daleko. Razlika je tri boda, a peta Padova ima i utakmicu više. Catania sljedeću utakmicu igra već u utorak kada ide u goste jedanaestoplasiranom Real San Giuseppeu.

RIBERA NAVARRA – JIMBEE CARTAGENA 9:4 (4:0)

STRIJELCI: 1:0 Minguez (5′), 2:0 Ibarra (12′), 3:0 Sena Latorre (17′), 4:0 Lemine Luque (19′), 4:1 Bebe (21′), 5:1 Martin (23′), 5:2 Lucao (25′), 6:2 Sena Latorre (28′), 6:3 Juanpi (28′), 7:3 Minguez (32′), 8:3 Lemine Luque (39′), 9:3 Garcia (39′), 9:4 Lucao (40′)

Veliko iznenađenje u španjolskom prvenstvu je na svom terenu priredila Ribera Navarra koja zauzima 13. mjesto. Upisala je visoku pobjedu protiv drugoplasirane Cartagene za koju su nastupili naš reprezentativac Marinović i bivši igrač Novog Vremena, Lucao, koji je ujedno zabio i dva pogotka. Prvo poluvrijeme je bila prava naznaka katastrofe za goste. Domaćini su na poluvremenu vodili 4:0, a golove su postizali Minguez, Ibarra, Sena Latorre i Lemine Luque. U prvoj minuti nastavka Bebe postiže prvi gol za goste, ali samo dvije minute kasnije Martin vraća domaćine na četiri gola prednosti. Dvije minute su ponovno trebale za novi pogodak na susretu. Lucao je tako postigao svoj prvi pogotak na utakmici. Domaćini drugim golom Sene Latorrea u 28. minuti ponovno vraćaju na +4, ali u istoj minuti Juanpi vraća na +3. Četiri minute kasnije Minguez postiže svoj drugi pogodak i vraća domaćine po treći put na četiri gola prednosti. Lemine Luque (drugi pogodak) i Garcia u 39. minuti postižu još dva pogotka i odvode svoju momčad na velikih +6, a u posljednjoj minuti Lucao postavlja konačnih 9:4 svojim drugim pogotkom. Cartagena je ovim porazom propustila bodovno se izjednačiti s prvoplasiranim Levanteom. Cartagena sljedeću utakmicu igra u utorak kada ide u goste Cordobi koja zauzima 16. mjesto.

MIMEL LUČENEC – MŠK ŽILINA 5:2 (5:0)

STRIJELCI: 1:0 Smerička (5′), 2:0 Serbin (6′), 3:0 Fehervari (7′), 4:0 Rafaj (13′), 5:0 Smerička (19′), 5:1 Hudek (23′), 5:2 Halas (23′)

U susretu dvije dotad neporažene momčadi pobjednik u nijednom trenutku nije bio upitan te je domaćin već nakon prvih sedam minuta igre preko Smeričke, Serbina i Fehervarija imao velikih 3:0. Do kraja poluvremena su za domaće još pogađali Rafaj i još jednom Smerička te su domaćini u drugom poluvremenu trebali samo mirno privesti susret kraju. Gosti su u 23. minuti pogađali dvaput preko Hudeka i Halasa, ali dalje od toga nisu mogli te je Lučenec upisao petu pobjedu u isto toliko susreta te suvereno drži prvo mjesto u Slovačkoj. Lučenec našeg Jakova Grcića danas igra posljednju utakmicu “vikend-turnira”, a protivnik je Prievidza.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Vrgorac domaćin neslužbenog Superkupa!

S obzirom na to da je Olmissum prošle sezone osvojio i kup i prvenstvo, ove …

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …