IZ SVIJETA | Sjajni Suton vodio Cataniu do pobjede i petog mjesta!

Naš reprezentativac Josip Suton je sinoć odigrao najbolju utakmicu u dresu Meta Catanie. U domaćoj pobjedi rezultatom 6:2 protiv Padove je postigao tri pogotka i upisao jednu asistenciju te je njegova momčad tako napravila skok na peto mjesto prvenstvene ljestvice s dva boda manje i utakmicom manje od četvrtoplasiranog Came Dossona i bodom više i dvije utakmice manje od svog sinoćnjeg protivnika koji je trenutno na šestom mjestu. Za domaćina je nastupio i naš Marko Kuraja, a Catania svoj sljedeću utakmicu u prvenstvu igra već u utorak kad idu u goste Came Dossonu. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj s jučer odigrane utakmice.

META CATANIA – SYN-BIOS PETRARCA PADOVA 6:2 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Rossetti (5′), 2:0 Suton (18′), 3:0 Josiko (29′), 4:0 Suton (29′), 4:1 Mello (30′), 5:1 Suton (37′), 6:1 Venancio (38′), 6:2 Rafinha (40′).

Domaćin je odlično otvorio susret i već u petoj minuti poveo preko Rossetti nakon sjajne akcije domaće momčadi. Na novi pogodak se čekalo do 18. minute kada naš Josip Suton sjajni vrši presing na gostujuću obranu i koristi njihovu grešku te udvostručava prednost svoje momčadi. Do kraja poluvremena više nije bilo rezultatskih promjena te se na odmor otišlo s prednošću domaćina rezultatom 2:0.

Obje momčadi su na početku drugog poluvremena pokušavale postići novi pogodak no do 29. minute nijedna momčad nije uspjela svladati protivničkog golmana. Već spomenuta minuta je donijela dva nova pogotka u gostujućoj mreži. Prvo je Suton izveo jedan aut na protivničkoj polovici i sjajno pronašao Josika koji zabija za 3:0, a već u sljedećem napadu asistent postaje strijelac. Naš reprezentativac je presjekao jedno dodavanje protivničke momčadi, krenuo u kontru te lobovao protivničkog golmana za velikih 4:0. Prvi pogodak gostujuće momčadi smo vidjeli minutu kasnije kada Mello pogađa iz slobodnog udarca. Pokušali su gosti u posljednjim minutama i s golmanom igračem, ali domaćin to žestoko kažnjava s dva nova pogotka, prvo Suton u 37. minuti, a potom i Venancio minutu kasnije. Posljednje sekunde susreta su donijele novi pogodak gostiju. Rafinha je smanjio zaostatak na 6:2 i postavio konačan rezultat utakmice.

Novinar i voditelj marketinga na portalu.

Vinkovačka Aurelia u novom CROfutsal Podcastu

Sutra snimamo novi CROfutsal Podcast u kojem će naši gosti biti predstavnici vinkovačke Aurelie. Juniorska …

Josip Juretić: “Napravit ćemo sve da budemo u najboljem izdanju i pobijedimo.”

AFC Universitas je u prvoj utakmici četvrtfinalne serije upisao poraz protiv Futsal Dinama na gostujućem …