Kairat Almaty preko Barcelone do naslova prvaka Europe!

Kairat Almaty je novi europski prvak! Kazahstanski je prvak u finalu slavio protiv Barcelone rezultatom 3:2 i tako ponovio najveći uspjeh u kratkoj povijesti kluba kada je prije 2 godine također postao europski prvak!
Dugo je bilo 0:0,a onda u završnici 1.poluvremena Kairat s 2 gola dolazi do velike prednosti, 2:0! Rezultat se nije mijenjao sve do sredine 2.poluvremena kada smo u razmaku od 2 minute vidjeli čak 3 zgoditka! Najprije je Saad u 30.minuti zabio za 2:1, ali samo pola minute kasnije Lozano je isključen, a Kairat s igračem više preko Igora dolazi do 3:1! Barcelona je vrlo brzo uzvratila; samo pola minute kasnije Lin vraća nadu “blaugrani” zabivši za 3:2, no to je bilo sve. Do kraja susreta ostalo je još više od 8 minuta no rezultat se nije mijenjao. Kairat je osvojio naslov europskog prvaka!
Spomenimo i kako je u utakmici za 3.mjesto domaći Sporting Club de Portugal je slavio protiv ruske ISK Dina rezultatom 8:3, uz čak 4 zgoditka Alexa! Utješna je to nagrada za domaćina, dok je za Dinu kao debitanta u UEFA Futsal Cupu i samo sudjelovanje na završnom turniru vrlo dobar rezultat.

KAIRAT ALMATY – FC BARCELONA  3:2 (2:0)

STRIJELCI: 1:0 Humberto (17′), 2:0 Divanei (19′), 2:1 Saad (30′), 3:1 Igor (32′), 3:2 Lin (32′)