Kvalifikacije za EURO | Italija bolja od Finske, Španjolska od Slovenije

Jučer su se diljem europskog kontinenta odigravali susreti kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Postignuti su uglavnom očekivani rezultati. Kao iznenađenje možemo izdvojiti remi Slovačke i Moldavije (4:4) u slovačkom Popradu, gdje su gosti imali prednost 2:4 do 36. minute. Finska reprezentacija našeg Miće Martića pružila je vrlo dobar otpor Italiji u Pratu. Bilo je 4:4, da bi Talijani na koncu ipak slavili rezultatom 7:4. Slovenija je Madridu povela protiv Španjolske golom Čujeca, da bi Španjolci do poluvremena izjednačili, a u posljednjoj četvrtini susreta i došli do pobjede (3:1). Rusija je opravdala ulogu favorita na gostovanju kod Gruzije (0:4), kao i Azerbajdžan u Grčkoj (0:3), dok je Belgija na svom parketu nadigrala Crnu Goru (6:2).
Pregled svih odigranih susreta donosimo u nastavku.

GRUZIJA – RUSIJA  0:4 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Romulo (5′), 0:2 Niyazov (10′), 0:3 Davydov (28′), 0:4 Niyazov (33′)

SLOVAČKA – MOLDAVIJA  4:4 (2:2)
STRIJELCI: 1:0 Směřička (5′), 2:0 Ševčík (6′), 2:1 Burdujel (7′), 2:2 Laşcu (13′), 2:3 Nicolaiciuc (26′), 2:4 Negara (35′), 3:4 Ševčík (36′), 4:4 Drahovský (39′)

GRČKA – AZERBAJDŽAN  0:3 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Vassoura (2′), 0:2 Eduardo (2′), 0:3 Chovdarov (26′)

ŠPANJOLSKA – SLOVENIJA  3:1 (1:1)
STRIJELCI: 0:1 Čujec (9′), 1:1 Pérez (19′), 2:1 Raúl Campos (32′), 3:1 Raúl Campos (40′)

ITALIJA – FINSKA  7:4 (3:2)
STRIJELCI: 1:0 Nicolodi (4′), 1:1 Jyrkiäinen (4′), 2:1 Murilo (11′), 2:2 Junno (19′), 3:2 Nicolodi (20′), 4:2 Musumeci (24′), 4:3 Grönholm (25′), 4:4 Kunnas (25′), 5:4 Marcelo (27′), 6:4 Gaio (29′), 7:4 Alano (38′)

BELGIJA – CRNA GORA  6:2 (2:1)
STRIJELCI: 1:0 Rahou (2′), 2:0 Ah. Sababti (6′), 2:1 Ćorović (20′), 3:1 Leo (24′), 4:1 Dillien (28′), 5:1 Dillien (29′), 5:2 Il. Mugoša (33′), 6:2 Ettalaki (39′)

Danas su na rasporedu posljednji kvalifikacijski dvoboji u ovom UEFA-terminu. Susjedski derbi odigrat će se u Novom Sadu gdje Srbija dočekuje Bosnu i Hercegovinu, a u istoj grupi Makedonija dočekuje Rumunjsku. Nakon portugalskog remija, Poljska i aktualni europski prvaci igraju uzvrat u Lodzu. Zanimljiv dvoboj očekujemo i u Budimpešti gdje Mađarska dočekuje Bjelorusiju, dok Francuska bodove traži na gostovanju u Armeniji.