Olmissum je među 16 najboljih momčadi Europe!

Hrvatski prvak Olmissum plasirao se među 16 najboljih europskih momčadi! Omišani su na svom parketu slavili protiv belgijskog prvaka Charleroia rezultatom 4:1, ostvarivši tako sjajan uspjeh u svojoj prvoj epizodi na europskoj sceni.

Kontrolor suđenja: Gjergji Bitri (MLT)

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijn Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

CHARLEROI: Moustafa Idrissi, Saad Salhi, Mohamed Dahbi Reda, Karim Chaibai, Zakaria Lamsaiah, Souflan El Fakiri, Marvin Ghislandi, Ibrahim Adnane, Sebastiano Canaris, Alessio Fosty, Don-Smith Omekenge Tokembe Da Silva, Omar Rahou, Charif Atssouli, Nicolas Lemaitre, trener: Rodrigo Angelo Marques Coimbra

STRIJELCI: 1:0 Jurić (22′), 2:0 Perišić (33′), 2:1 Rahou (34′), 3:1 Jurić (35′), 4:1 Perišić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 9 (4+5); Charleroi 5 (3+2)

ŽUTI KARTONI: Jurić (7′), Baučić (35′) – OLMISSUM
Rahou (23′), Dahbi Reda (36′) – CHARLEROI

IGRAČ UTAKMICE: Valerije Jurić (OLMISSUM)

Već u prvoj minuti bilježimo priliku Omišana. Pavić je silovito pucao iz slobodnog udarca s 10 metara, a Idrissi lijepom intervencijom brani njegov udarac. U sljedećoj minuti još je jednom zaprijetio Pavić, a Idrissi ovoga puta nogom brani njegov udarac. U 5. minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju kada najprije nije suđen evidentan prekršaj na Perišiću, da bi u nastavku akcije El Fakiri pucao silovito tik uz vratnicu. Uzvratili su “zeleno-plavi” u 7. minuti kada nakon kornera Pavić puca iz voleja sa 9 metara, no još jednom Idrissi je siguran na golu gostiju. U 9. minuti gosti su ozbiljno zaprijetili, Adnane i Rahou su ostali sami pred Luketinom, no naš reprezentativni vratar spašava “zeleno-plave”. Nedugo zatim još se jednom u lijepoj prilici našao Rahou, no puca pored gola. U 16.minuti vidjeli smo sjajnu akciju Olmissuma gdje su u završnici sjajno odigrali Postružin i Pavić, no udarac Pavića prolazi tik uz vratnicu. U posljednjoj minuti Omišani su još zaprijetili nakon lijepo odigrane akcije, gdje u završnici udarac Juretić odbija vratar Idrissi, lopta se ponovno odbija do Juretića, a njegov drugi pokušaj prolazi pored gola. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
U 22. minuti Olmissum je poveo. Jurić s odlučio na udarac s 10ak metara s lijeve strane, a do tada odličan vratar Idrissi nije najbolje reagirao, te mu se lopta od ruke odbija u gol za 1:0! Nedugo zatim Kustura je s lijeve strane izišao sam pred Idrissija koji brani njegov udarac. U 26. minuti Pavić je petom ostavio loptu za Jurića čiji udarac s 10 metara pogađa spoj vratnice i grede. U 32. minuti bilježimo novu prijetnju Omišana kada udarac Perišića s lijeve strane brani Idrissi. U sljedećoj minuti Olmissum dolazi do povećanja prednosti. Igra u fazi napada s vratarem Idrissijem skupo je stajala goste, lopta dolazi do Perišića koji sa svoje polovice pogađa nebranjen gol gostiju za 2:0! Nakon toga gosti prelaze na igru s Ghislandijem u ulozi golmana-igrača, te već u sljedećoj minuti dolaze do zgoditka. Canaris je s lijeve strane ubacio pred gol gdje utrčava Rahou i zabija za 2:1! Nedugo zatim zaprijetili su Omišani preko Pavića koji s lijeve strane gađa suprotni kut vratara Idrissija, no gostujući vratar lijepom intervencijom brani njegov udarac. U 35. minuti “zeleno-plavi” dolaze do dva gola prednosti. Gosti su izgubili loptu na svojoj polovici, a požrtvovni Jurić se othrvao povlačenjima s leđa i poslao loptu u nebranjen gol za 3:1! Mogli su gosti vrlo brzo uzvratiti, jer je već u sljedećem napadu s golmanom-igračem izigrana obrana “zeleno-plavih”, no Canaris iz sjajne prilike neometan sa 4-5 metara puca pored gola. U 37. minuti bilježimo pokušaje Perišića i Pavića sa svoje polovice prema praznom golu, no oba pokušaja prolaze pored vratnice. U sljedećoj minuti Kustura se našao u sjajnoj prilici kada izlazi sam pred “vratara” Ghislandija, no puca preko gola. Nedugo zatim otklonjene su sve dvojbe kada Perišić duboko sa svoje polovice pogađa prazan gol gostiju za nedostižnih 4:1! Omišani su tako osigurali nastavak natjecanja u UEFA Futsal Ligi prvaka, te ćemo s nestrpljenjem iščekivati ždrijeb sljedeće runde gdje će Omišani tražiti plasman na završni turnir 8 najbolji europskih momčadi.

2.HMNL-istok | Najava 20. kola

Krajem ovog i početkom sljedećeg tjedna na rasporedu su susreti 20. kola 2.HMNL-istok. U nedjelju …

2.HMNL-Zapad | Najava 17. kola

Ovog vikenda se igraju utakmice 17. kola 2.HMNL-Zapad. Ovo kolo nam donosi dva veoma zanimljiva …