Olmissum na krilima navijača do pobjede protiv FON-a!

U susretu 1. kola Glavne runde UEFA Futsal Lige prvaka Olmissum je na Ribnjaku slavio protiv srpskog FON-a rezultatom 3:1. Omišani su pred lijepo ispunjenim tribinama izborili vrijednu pobjedu za koju vjerujemo da bi mogla biti ključna za plasman među 16 najboljih europskih momčadi.

Kontrolor suđenja: Oleg Ivanov (RUS)

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

FON: Nikola Josimović, Uroš Krasnić, Lazar Petrašević, Vladimir Lazić, Aleksandar Pavlović, Lazar Milosavljević, Stefan Aleksić, Marko Radovanović, Andrija Stanković, Slobodan Rajčević, Denis Ramić, Milivoje Glišić, Jakov Vulić, trener: Miloš Alilović

STRIJELCI: 1:0 Sekulić (5′), 2:0 Postružin (25′), 2:1 Milosavljević (39′), 3:1 Perišić (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 7 (2+5); FON 6 (1+5)

Pavić (24′) – OLMISSUM
Radovanović (33′) – FON

IGRAČ UTAKMICE: Antonio Sekulić (OLMISSUM)

Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 4. minuti kada se Sekulić tek što je ušao u igru othrvao pažnji svog čuvara i vrlo dobro pucao s 9-10 metara, no vratar Josimović brani njegov udarac. Vrlo brzo uzvratili su gosti preko Radovanovića čiji udarac iz kontre nogom brani Bilandžić. Da je itekako raspoložen za igru potvrdio je Sekulić u sljedećoj minuti kada ga Rajčević ne uspijeva ni prekršajem zaustaviti, izlazi sam pred Josimovića i zabija za 1:0! U 6. minuti Omišani osvajaju loptu duboko u polovici gostiju, odigrana je povratna lopta za Pavića čiji udarac ide izvan okvira gola. Nakon toga se igra malo smirila, a prvo veće uzbuđenje bilježimo u 9. minuti kada nakon kornera Rajčević lijepo puca iz voleja s 10ak metara, no Bilandžić je spreman na to. Nedugo zatim Ramić lijepo proigrava Rajčevića koji je po desnoj strani izmaknuo obrani “zeleno-plavih” no njegov udarac ide daleko izvan okvira gola. Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez većih uzbuđenja, sve do 16. minute kada vrlo dobar udarac Jurline s 12 metara brani Josimović. Uzvratili su gosti u 18. minuti kada nakon prekida Ramić ostaje sam na lijevoj strani, no njegov udarac brani Bilandžić. Na odmor se tako otišlo s minimalnom prednošću “zeleno-plavih”.
Prvo veće uzbuđenje u nastavku bilježimo u 23. minuti kada Pavić po lijevoj strani petom ostavlja loptu za Hrstića čiji udarac u bliži kut brani Josimović. Nedugo zatim Pavić je vrlo dobro pucao sa 6-7 metara, no Josimović i to brani. U 25. minuti Olmissum dolazi do povećanja prednosti. Perišić je iz kornera s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu za Postružina koji s 11-12 metara krasnim volejem pogađa suprotni kut za 2:0! U sljedećoj minuti bilježimo prvu prijetnju gostiju u nastavku, no udarac Aleksića brani Bilandžić. U 27. minuti Marić je na poziciji pivota proigrao Pavića koji lijepo vara Josimovića, no vratnica spašava goste. Nakon furioznog početka Omišana u nastavku, usljedilo je razdoblje igre bez izglednijih prilika sve do 32. minute kada Perišić gubi loptu u svojoj polovici, no Bilandžić i Postružin zajedničkim snagama zaustavljaju udarac Stankovića. U 34. minuti Horvat je iz auta lijepo odigrao u kazneni prostor za Kusturu, no Josimović brani njegov udarac. U sljedećoj minuti Postružin je sjajno iz kornera gostiju pokrenuo kontru “zeleno-plavih” i u završnici proigrao Perišića čiji je udarac pred praznim golom blokiran. U 36. minuti FON prelazi na igru s Lazićem u ulozi golmana-igrača, no ne uspijevaju gosti ozbiljnije ugroziti gol “zeleno-plavih”. Lijepo je bilo u 37. minuti kada se omiškim Ribnjakom zaorila “Moja domovina”. Bio je to uvod u feštu Omišana i proslavu velike pobjede na otvaranju ovosezonske europske avanture. No završnica susreta ipak nije protekla bez uzbuđenja. Milosavljević je u 39. minuti odmjerenim udarcem savladao Bilandžića i donio nadu gostima. Do kraja susreta gosti ipak nisu ozbiljnije zaprijetili. Štoviše, Kustura je 5 sekundi prije kraja pucao pored praznog gola gostiju, da bi očajnički pokušaj gostiju od bloka Perišića završio u praznom golu za konačnih 3:1! Omišani su tako velikom pobjedom otvorili natjecanje u skupini, a dvoranom se još jednom zaorila “Moja domovina” koju su “zeleno-plavi” zapjevali zajedno s navijačima koji su u velikom broju večeras pohodili omiški Ribnjak i bodrili Olmissum do pobjede koja bi se vrlo lako mogla pokazati ključnom u borbi za plasman među 16 najboljih europskih momčadi.