Olmissum pružio dostojan otpor europskim prvacima!

Današnji dan ostat će zapisan u klupske anale omiškog Olmissuma. Omišani su odigrali prvu povijesnu europsku utakmicu izvan svoje dvorane i to u domu aktualnog europskog prvaka Sportinga iz Lisabona. Poraz 1:3 na koncu je očekivan, no bitnije je ono što smo od Omišana vidjeli na parketu lisabonske dvorane, a to je dobra igra uz koju vjerujemo u bolji ishod predstojećih dvoboja protiv Sinare i Hovocuba.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Elitna runda, 1. kolo
Datum: 02.12.2021.
Dvorana: Pavilhão João Rocha, Lisabon

OLMISSUM – SPORTING CLUBE DE PORTUGAL  1:3 (0:1)

Prvi sudac: Gábor Kovács (HUN)
Drugi sudac: David Grøndal Nissen (DEN)
Treći sudac: Stefan Vrijens (BEL)
Četvrti sudac: Ruben António Cardoso Santos (POR)
Delegat: Victor Beceiro (ESP)
Kontrolor suđenja: Pedro Angel Galan Nieto (ESP)

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL: Thiago Mendes Rocha Guitta, Izaquel Gomes Té Zicky, Fernando Alberto dos Santos Cardinal, Erick Olim Mendonça, João Nuno Alves de Matos, Paulo César Vaz Mendes Pauleta, Walter Fernandes da Costa Firmino Waltinho, Bruno Miguel De Melo Souto Mayor, Diego Simoni Cavinato, Caio Lavrati Ruiz, Miguel Ângelo, Alex Rodrigo da Silva Merlim, Gonçalo de Sousa, Bernardo Paço, trener: Nuno Dias

STRIJELCI: 0:1 Merlim (9′), 0:2 Cavinato (21′), 0:3 Merlim (24′), 1:3 Pavić (39′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (4+4); Sporting Clube De Portugal 5 (3+2)

Kolobarić (37′) – OLMISSUM
Erick (39′) – SPORTING CLUBE DE PORTUGAL

IGRAČ UTAKMICE: Alex Merlim (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL)

Početak susreta protekao je u skladu s očekivanjima. Sporting je imao inicijativu, a Omišani su se disciplinirano branili. Tako su u uvodne dvije minute “zeleno-plavi” u dva navrata spašavali pred golom poždrtvovnim startovima ispred Zickyja. Prvo veće uzbuđenje bilježimo u 4. minuti kada nakon kornera Waltinho iz voleja s 9-10 metara pogađa gredu. Nakon toga Omišani su određeno vrijeme ravnopravno parirali europskim prvacima, a iz tog razdoblja vrijedi izdvojiti dobru akciju koju okončava Marić udarcem koji Guitta odbija u korner. U 9. minuti nakon kornera puca Ruiz, a Sekulić na gol-liniji spašava “zeleno-plave”. Na isteku iste minute Sporting ipak dolazi do prednosti sjajnim golom Merlima koji je s 10ak metara silovito zabio pod gredu za 0:1! U 12. minuti Waltinho je maestralno prošao Kolobarića, no Bilandžić upisuje veliku obranu. U 17. minuti Bilandžić još jednom spašava Omišane obranivši nakon opsade gola najprije udarac João Matosa iz blizine, a nedugo zatim i Zickyja s 5-6 metara. Upravo je Bilandžić najzaslužniji što su Omišani na odmor otišli s minimalnim zaostatkom. U posljednjim sekundama prvog poluvremena Bilandžić je obranio i vrlo dobar pokušaj Cardinala s vrha kaznenog prostora. Na odmor se tako otišlo s rezultatom 0:1 i vrlo dobrim dojmom po pitanju igre u obrani, dok su u napadačkom segmentu Omišani ipak ostali rezervirani.
Već u prvoj minuti nastavka Sporting dolazi do povećanja prednosti kada iz lijepo odigrane akcije nakon auta Cavinato s vrha kaznenog prostora zabija za 0:2! U 24. minuti već je 0:3. Merlim je prošao po lijevoj strani i zabio pored Bilandžića za 0:3! U 29. minuti Pauleta je lijepo prošao kroz obranu “zeleno-plavih” proigrao Cardinala koji se našao sam pred Bilandžićem, a vratar Omišana upisuje čudesnu obranu. U završne 3 minute Omišani ulaze s Postružinom u ulozi golmana-igrača, te vrlo lijepo odigranom akcijom dolaze do počasnog zgoditka, kada Pavić iskosa s lijeve strane zabija pod gredu Guitte za (pokazat će se kasnije konačnih) 1:3! Olmissum je tako porazom otvorio lisabonsku avanturu, no možemo reći kako su prikazali vrlo dobru igru protiv europskih prvaka, na čemu imamo pravo gajiti optimizam uoči dvoboja protiv ruske Sinare i nizozemskog Hovocuba.

UEFA Futsal Liga prvaka | Grupa B

PozKlubOUPNIG+G-GRB
1220011386
222008356
3200236-30
42002313-100

Poznat popis reprezentacije Rusije za EURO!

Izbornik ruske reprezentacije, 48-godišnji Sergei Skorovich objavio je konačan popis igrača za Europsko prvenstvo na …

Poznat popis reprezentacije Slovačke za EURO!

Izbornik slovačke reprezentacije Marián Berky danas je odredio konačan popis 16 igrača za Europsko prvenstvo …