Olmissum se pobjedom oprostio od Europe!

Pobjedom nad nizozemskim Hovocubom hrvatski prvak Olmissum oprostio se od Europe. U susretu bez rezultatskog imperativa Olmissum je bio bolji od nizozemskog Hovocuba, te je na koncu slavio rezultatom 3:4!

Treći sudac: Marc Birkett (ENG)
Četvrti sudac: Ruben António Cardoso Santos (POR)
Delegat: Victor Beceiro (ESP)
Kontrolor suđenja: Pedro Angel Galan Nieto (ESP)

HOVOCUBO: David Stet, Faisel Mellah, Yoshua St Juste, Abdessamad Attahiri, Mats Velseboer, Abdelmouhaimin Amghar, Iliass Bouzit, Hichiam Aklalouch, Soufian Charraoui, Karim Mossaoui, Lahcen Bouyouzan, Issam El Bakkali, Melvin Habets, trener: Sander Van Dijk

OLMISSUM: Josip Bilandžić, Duje Kustura, Jakov Hrstić, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Alen Marić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Nikola Čizmić, trener: Duje Maretić

STRIJELCI: 0:1 Kustura (3′), 1:1 Bouzit (10′), 1:2 Marić (11′), 2:2 ag-Kustura (16′), 2:3 Hrstić (21′), 2:4 Kustura (22′), 3:4 Bouzit (36′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Hovocubo 7 (4+3); Olmissum 4 (1+3)

Mellah (31′) – HOVOCUBO

IGRAČ UTAKMICE: Duje Kustura (OLMISSUM)

Hrvatski prvak poveo je praktički iz prvog udarca prema golu. Na ulazu u 3. minuti Kustura je izašao sam pred vratara Steta i zabio za rano vodstvo “zeleno-plavih”. I nakon postignutog gola Olmissum je i dalje bolja momčad, no u 10. minuti Hovocubo dolazi do izjednačenja. Neshvatljivo je kako je Bouzit nakon kornera ostao sam na 7-8 metara i zabio za 1:1! No brzo su Omišani uzvratili. Već u sljedećoj minuti Kustura je iz auta dodao za Marića koji s 10ak metara zabija za novu prednost Olmissuma, 1:2! U 13. minuti uzvratili su Nizozemci preko Attahiria koji je izmaknuo pažnji Postružina i neometan pucao sa 9 metara, no Bilandžić brani njegov udarac. U 16. minuti Hovocubo dolazi do izjednačenja. Ubačaj iz auta Kustura je glavom poslao prema golu, gdje nije bilo Bilandžića. Omišani su doslovno poklonili protivniku izjednačenje. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika, te se na odmor otišlo s neodlučenim ishodom, ali uz dojam da je Olmissum znatno bolja momčad.
Već u prvoj minuti nastavka Omišani dolaze do nove prednosti. U kontri 2 na 1 Kustura proigrava Hrstića kojem nije bilo teško iz blizine zabiti za 2:3! U sljedećoj minuti već je 2:4. Omišani su osvojili loptu duboko u protivničkoj polovici, udarac Jurline zaustavlja vratnica, no lopta se odbija do Kusture koji kroz noge vratara Steta povećava prednost hrvatskog prvaka. U 26. minuti Marić je dugom loptom proigrao Kolobarića koji je izašao sam pred vratara Steta, no ne uspijeva ga savladati lobom.  U 30. minuti nizozemska je momčad odigrala lijepu akciju koja je okončana udarcem Bouzita s 10ak metara, a na sreću “zeleno-plavih” lopta je prohujala tik uz vratnicu. U 34. minuti Hovocubo smanjuje zaostatak. Bouyouzan je s lijeve strane dao povratnu loptu na koju natrčava Bouzit i s 9-10 metara prizemnim udarcem zabija za 3:4! U posljednjoj minuti Hovocubo je zaigrao s golmanom-igračem (Mossaoui), te su u završnici umalo došli do izjednačenja. Lopta je odigrana na drugu vratnicu gdje Bouyouzan s 2 metra pogađa vratnicu 9 sekundi prije kraja. Ostalo je 3:4, minimalna pobjeda Olmissuma, no u potpunosti zaslužena.