Olmissum uvjerljivom pobjedom među 32 najbolje momčadi Europe!

Olmissum je u velikom stilu debitirao na europskoj sceni. U susretu Preliminarne runde UEFA Futsal Lige prvaka Omišani su deklasirali estonski Viimsi s visokih 9:1 i osigurali plasman među 32 najbolje momčadi Europe.

Delegat: Samantha Tina Lovše (SLO)
Kontrolor suđenja: Andreas Demetriou (CYP)

OLMISSUM: Žarko Luketin, Mario Buljević, Duje Kustura, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Kristijan Postružin, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Božidar Baučić, Josip Bilandžić, trener: Duje Maretić

VIIMSI: Mark Boskin, Aleksei Titenok, Olexiy Fetko, Viktor Kravtsov, Jevgeni Merkurjev, Artur Makarov, Ervin Stüf, Ervin Guzek, Artur Bõstrov, Oleksandr Sorokin, Edwin Stüf, Alex Renin, trener: Andrey Arhipov

STRIJELCI: 1:0 Jurlina (2′), 2:0 Horvat (5′), 3:0 Pavić (6′), 4:0 Kustura (13′), 5:0 ag-Merkurjev (14′), 6:0 Juretić (18′), 7:0 Juretić (21′), 8:0 Kustura (36′), 8:1 Merkurjev (36′), 9:1 Jurlina (40′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 8 (2+6); Viimsi 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Perišić (12′) – OLMISSUM; Boskin (28′) – VIIMSI

IGRAČ UTAKMICE: Josip Jurlina (OLMISSUM)

Omišani su sjajno ušli u utakmici, te već u 2.minuti dolaze do prednosti. Gosti su izgubili loptu na svojoj polovici,a  Jurlina udarcem sa 8 metara savladava Boskina kojem lopta bježi s ruke u gol za 1:0! U sljedećoj minuti još je jednom Jurlina u glavnoj ulozi kada lijepo prolazi po desnoj strani, prebacuje istrčalog Boskina, no na gol-liniji loptu u korner izbacuje Sorokin. U 5.minuti “zeleno-plavi” dolaze do povećanja prednosti. Postružin je iz kornera s lijeve strane dodao povratnu loptu za Horvata koji sa 7-8 metara zabija za 2:0! U sljedećoj minuti još se jednom trese mreža gostiju. U lijepo odigranoj akciji lopta ide na desnu stranu za Jurlinu koji ubacuje pred gol za Pavića, a omiški sidrun sa 4 metra zabija za 3:0! Nakon toga gosti su se konsolidirali, te nije bilo većih uzbuđenja sve do 13.minute kada hrvatski prvak dolazi do novog zgoditka. Perišić je iz kornera s desne strane ubacio pred gol, gdje Kustura zabija za 4:0! Niti pola minute kasnije ponovno se trese mreža gostiju. Luketin je odigrao dugu loptu prema kaznenom prostoru gostiju, a Merkurjev glavom zahvaća loptu i savladava vlastitog vratara za velikih 5:0! Najizgledniju priliku u prvom poluvremenu gosti su imali u 17.minuti kada Sorokin u kontri s desne strane silovito puca prema golu, no Luketin brani njegov pokušaj. U sljedećoj minuti Omišani dolaze do novog zgoditka. Juretić je osvojio loptu duboko u protivničkoj polovici, te savladava Boskina za 6:0! Na odmor se tako otišlo s velikom prednošću “zeleno-plavih”.
U nastavku Omišani već u prvoj minuti dolaze do povećanja prednosti, kada Jurić na dodavanje Postružina zabija za 7:0! Velika rezultatska prednost dala je mogućnost treneru Maretiću da u nastavku među vratnicama pruži priliku Baučiću, a priliku je na parketu dobio i mladi Buljević. U 28.minuti Omišani su lijepo odigrali u kontri, lopta u završnici dolazi na lijevu stranu do Sekulića koji u sjajnoj prilici ne uspijeva savladati Boskina. Nedugo zatim Perišić je pogriješio duboko u svojoj polovici, no Baučić spašava obranivši udarac Edwina Stüfa. U sljedećoj minuti još jednom prijete gosti kada Bõstrov iskosa s desne strane pogađa suprotnu vratnicu. Dugo smo u nastavku čekali na promjenu rezultata, sve do 36.minute kada Sekulić proigrava Kusturu koji s desne strane izlazi sam red Boskina i zabija za 8:0! Nedugo zatim mladi Buljević čini 6. akumulirani prekršaj, te nudi priliku gostima da dođu do počasnog zgoditka. Kapetan gostiju Merkurjev pucao je snažno pod gredu i savladao Baučića za 8:1! U posljednjoj minuti Jurlina je svojim drugim zgoditkom postavio konačnih 9:1, kao pečat na uvjerljivu pobjedu Omišana koji su ovom pobjedom osigurali plasman u sljedeću europsku rundu, među 32 najbolje europske momčadi.

Odgođen kvalifikacijski dvoboj između Danske i Ukrajine!

Dvoboj 1. kola kvalifikacija za Europsko prvenstvo između Ukrajine i Danske koji se trebao odigrati …

2.HMNL-istok | Slatina slavila protiv Autodijelova Tokić

U jučer odigranom susretu 14. kola 2.HMNL-istok Slatina je slavila protiv Autodijelova Tokić rezultatom 8:3, …