Olmissum uz sjajan otpor pao od ruskog KPRF-a!

Omiški Olmissum oprostio se od nastupa u UEFA Futsal Lige prvaka. U dvoboju osmine finala Omišani su na svom parketu poraženi od ruskog KPRF-a rezultatom 1:2, te su Rusi tako izborili nastup na završnom turniru “Final Eight” elitnog klupskog futsal natjecanja.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Osmina-finala
Datum: 20.02.2021.
Vrijeme: 19:30
Dvorana: SD Ribnjak, Omiš

OLMISSUM – KPRF  1:2 (1:1)

Prvi sudac: Cristiano José Cardoso Santos (POR)
Drugi sudac: Ruben António Cardoso Santos (POR)
Treći sudac: Vedran Babić (HRV)
Četvrti sudac: Mario Budimir (HRV)
Delegat: Stephan Kammerer (GER)
Kontrolor suđenje: Perry Gautier (BEL)

OLMISSUM: Žarko Luketin, Duje Kustura, Franco Jelovčić, Mijo Mišerda, Nikola Pavić, Josip Jurlina, Matej Horvat, Antonio Juretić, Stjepan Perišić, Josip Kolobarić, Valerije Jurić, Antonio Sekulić, Josip Bilandžić, Božidar Baučić, trener: Duje Maretić

KPRF: Albert Tsaider, Romulo, Gleb Razorenov, Raúl Gómez, Arser Bagirov, Lin, Yanar Asadov, Artem Niyazov, Paulinho, Pavel Sokolov, Denis Burkov, Vladislav Merlushkin, Nando, Alexander Boytsov, trener: Besik Zoidze

STRIJELCI: 1:0 Pavić (9′), 1:1 Asadov (9′), 1:2 Asadov (35′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Olmissum 5 (1+4); KPRF 2 (0+2)

IGRAČ UTAKMICE: Yanar Asadov (KPRF)

Omišani su se od prve minute hrabro suprostavili renomiranim gostima, te gledamo ravnopravnu igru gdje su “zeleno-plavi” u nekoliko navrata prikazivali fanatičnu borbenost. U obostrano otvorenoj igri nije bilo ozbiljnijih prilika sve do 9. minute kada Olmissum dolazi do prednosti. Jelovčić je iz kornera dao povratnu loptu za Pavića koji s 9 metara snažno i precizno zabija za 1:0! No radost “zeleno-plavih” nije dugo trajala. Samo pola minute kasnije izigrana je obrana Omišana, Niyazov je prošao po lijevoj strani i ubacio na vrh kaznenog prostora za Asadova koji zabija za 1:1! Do kraja poluvremena gledamo ravnopravnu igru bez izglednijih prilika, te se na predah otišlo s rezultatom 1:1.
U nastavak KPRF ulazi bolje te već u 22. minuti u dva navrata ozbiljno prijete. Najorije je udarac Niyazova s 9-10 metara Luketin sjajno obranio, da bi se nakon kornera u sjajnoj prilici našao Asadov, a Luketin još jednom sjajnom intervencijom spašava “zeleno-plave”. U 26. minuti sreća spašava Omišane kada Nando s 12ak metara pogađa vratnicu. Prvu ozbiljniju situaciju pred golom gostiju u nastavku bilježimo u 29. minuti kada je Jurić lijepo prošao s centra sve do 9-10 metara, no njegov udarac bez problema zaustavlja Tsaider. U 33. minuti Rusi su zaprijetili iz prekida, odigrano je za Romula, no Luketin je i dalje raspoložen na golu “zeleno-plavih”. Inicijativu su Rusi okrunili vodećim zgoditkom u 35. minuti, kada Asadov na desnoj strani pored Perišića uspijeva sebi stvoriti situaciju za udarac, a ovoga puta ni Luketin ne uspijeva spasiti Omišane, 1:2! U 37. minuti Olmissum prelazi na igru s Perišićem u ulozi golmana-igrača, te dugo “zeleno-plavi” kombiniraju oko zone gostiju, no do prave prilike ne uspijevaju doći. Rusi su minimalnu prednost sačuvali do kraja, te su zasluženo izborili plasman među 8 najboljih europskih momčadi. Omišanima pak ostaje utjeha da su protiv jedne od najboljih europskih momčadi prikazali vrlo dobru igru, pružili sjajan otpor, što ipak nije bilo dostatno za više od časnog poraza.

Josip Juretić: “Napravit ćemo sve da budemo u najboljem izdanju i pobijedimo.”

AFC Universitas je u prvoj utakmici četvrtfinalne serije upisao poraz protiv Futsal Dinama na gostujućem …

Zvonimir Šućur: “Idemo u Pulu odigrati dobru utakmicu”

Igrači Šibenika 1983 na najbolji mogući način otvorili su kvalifikacije za ulazak u 1.HMNL slavljem …