Premijer liga BiH | Odigrani susreti 15.kola!

U BiH-Premijer ligi odigrani su susreti 15.kola! Na vrhu se i dalje nastavlja utrka trojca koji se odvojio, no u Zrinjski je u ovom kolu osvojio samo 1 bod na gostovanju kod Kaskade. Na dnu je čvrsto Nevesinje, a u borbi za opstanak su još Seljak, Sokrates i Čelinac.
U nastavku Vam donosimo pregled rezultata 15.kola uz kratak komentar.

REZULTATI 15.KOLA:
MNK Seljak – MNK Brotnjo  5:6 (2:1)
KMF Tango – KMF Nevesinje  5:3 (0:0)
MNK Kaskada – MNK Zrinjski  3:3 (1:0)
KMF Leotar – MNK Mostar SG  5:4 (2:2)
MNK Sokrates – MNK Bosna Kompred  5:3 (1:0)
KMF Čelinac – MNK Centar  3:8 (0:3)

Brotnjo je i dalje u šampionskoj utrci, a vrijedne bodove osvojio je na gostovanju u Livnu. Nakon prednosti Seljaka 2:1 na poluvremenu, u nastavku gosti serijom 0:4 dolaze do 2:5 i tu je susret bio odlučen. Spomenimo kako se kod gostiju u strijelce upisao i donedavni igrač Murtera Denis Mijatović, a dvostruki strijelac za Seljak bio je Ante Ramadža koji je ove zime u Livno došao iz Mejaša.
Tango je znatno teže od očekivanog došao do pobjede protiv poslijednjeplasiranog Nevesinja. Pobjedu su domaći osigurali u poslijednjih 6 minuta susreta kada od 3:3 dolaze do konačnih 5:3! Semir Gušo bio je trostruki strijelac za domaćina!
Jedini susret odigran u nedjelju je onaj između Kaskade i Zrinjskog, gdje je Zrinjski ispustio velika 2 boda u borbi za 1.mjesto! S obzirom na tijek susreta, gosti mogu biti i prezadovoljni s bodom, jer su domaći u završnici susreta ispustili prednost 3:1! Zrinjski je s 2 gola u poslijednje 3 minute došao do boda!
Prvi susret u ponedjeljak odigrali su Leotar i Mostar, gdje je domaćin upisao tijesnu pobjedu. Gosti su tijekom čitava susreta imali rezultatsku prenost. Imali su 0:2, da bi domaćin do poluvremena vratio stvari na početak (2:2). U nastavku gosti još jednom dolaze do 2 gola prednosti (2:4), no Leotar se još jednom vraća i golom u poslijednjoj minuti dolazi do velike pobjede, 5:4!
Važnu pobjedu u borbi za opstanak ostvario je Sokrates, koji je pobjedom 5:3 prekinuo niz od 4 pobjede Bosne Kompred. Domaći su na poluvremenu imali 1:0, u nastavku dolaze do 3:0 i 4:1, da bi gosti u završnici došli do minimalnog zaostatka (4:3). Ipak, u poslijednjoj minuti Munjiza zabija svoj treći zgoditak za konačnih 5:3!
U poslijednjem susretu Centar je upisao novu pobjedu kojom se izdvojio na vrhu ligaškog poretka. Na gostovanju kod Čelinca ostvarena je uvjerljiva pobjeda (3:8) koja u niti jednom trenutku nije dolazila u pitanje.