Proen Maribor prvak Slovenije!

Proen Maribor novi je prvak Slovenije! Mariborčani su u finalnoj seriji omjerom 3:1 bili boji od desetorostrukog prvaka Litije osvojivši tako svoj prvi naslov prvaka! U redovima Maribora nekoliko je poznatih lica koji su nastupali i u Hrvatskoj. Trener je nekadašnji igrač i trener Splita Senudin Džafić, a tu je i legendarni Milivoje Simeunović te donedavni igrač Split Tommyja i Novog Vremena Alen Fetič koji je s 3 postignuta zgoditka bio junak pobjede vrijedne naslova prvaka.

1.UTAKMICA Proen Maribor – FC Litija 3:1 (2:0)
2.UTAKMICA Proen Maribor – FC Litija 3:3 (3:1), na penale 1:3
3.UTAKMICA FC Litija – Proen Maribor 1:2 (0:1)
4.UTAKMICA FC Litija – Proen Maribor 5:6 (2:4)

Prvi susret bio je bez neizvijesnosti. Maribor je već nakon 4 minute igre imao prednost 2:0, a gosti su počasni zgoditak zabili u 39.minuti! Samo 3 dana kasnije u istoj je dvorani odigran uzvrat, no s drugačijim ishodom. Maribor je imao prednost 3:1 na poluvremenu, da bi gosti golom u poslijednjoj minuti izborili penale, gdje su se pokazali spretnijima i upisuju pobjedu za izjednačenje ukupnog omjera.
Na novu utakmicu čekali smo 11 dana, a Maribor je pobjedom (1:2) u gostima vratio prednost na svoju stranu. Poslijednje utakmica ujedno je i najefikasnija u finalnoj seriji. Marinor je uglavnom održavao prednost od 2 gola prednosti, te je na koncu zasluženo izborio pobjedu za naslov prvaka.

Duško Martinac: “Idemo na Baldekin po pobjedu”

Momčad Vrgorca ove sezone niže dobre rezultate u ligi te se sa 14 osvojenih bodova …

Franjo Matković: “Imamo dosta mjesta za napredak.”

Šibenik 1983 igra premijernu prvoligašku sezonu. “Funcuti” su mnoge iznenadili ne samo plasmanom u 1.HMNL, …