Kolo je odigrano od 14. do 15.3., a rezultati su slijedeći:

Politech St. Petersburg – Nova Generacija 2:5 (1:4)
Norilsky Nickel – Dinamo Moscow 4:4 (1:0)
Gazprom Ugra – Sinara Ekaterinburg 3:2 (1:0)
MFK Tyumen – Sibiryak Novosibirsk 1:2 (1:1)

Smjena na vrhu. Gazprom prekinuo niz poraza.

U derbiju kola, Gazprom Ugra je sa 3:2 pobijedio trećeg sa tablice Sinaru iz Ekaterinburga i tako prekinuo niz od tri uzastopna poraza. Rekli smo da će se namučiti i tako je bilo; vodio je Gazprom cijelu utakmicu, pred kraj i sa 2 gola razlike no zadnje tri minute su strepili za pobjedu kada se Sinara primaknula na gol zaostatka. Ovime prestaje negativan niz Gazproma no ne i niz teških susreta jer se već u idućem kolu susreće se donedavno prvim Dinamom iz Moskve, koji će sigurno neće olako prodati nove bodove. Kada smo kod Dinama, svakako bismo iznenađenjem kola proglasili neriješen rezultat kod osmog Norilsky Nickela, i to nakon što su gubili na poluvremenu 1:0. Drugi je to neriješen rezultat Dinama u posljednjih tri kola (u 15. kolu su u ljepotici kola remizirali sa CSKA, nakon vodstva 4:6 nepune dvije minute prije kraja.) Od ostalih susreta bilješimo pobjede favorita od kojih je najneizvjesnije bilo između Tyumena i Sibiryaka, gdje je završilo 1:2 gostujućom pobjedom novog lidera sa tablice, koji je iskoristio ‘kiks’ Dinama i preuzeo im prvo mjesto.

Sažeci sa utakmica 17. kola:

Slijedeće kolo na rasporedu je 19. i 20. ožujka.

Parovi koje ćete moći pratiti u prijenosu uživo još nisu oglašeni, no o tome ćemo vas na vrijeme izvjestiti. Pretpostavljamo da nećemo proći zakinuti za derbi kola između Dinama i Gazproma.