Slovačka – Armenija 7:1 (4:1)

U prvom susretu kvalifikacijskog turnira u Dubrovniku za odlazak na europsko prvenstvo, Slovačka je u potpunosti nadigrala Armeniju upisavši na koncu uvjerljivu pobjedu rezultatom 7:1!
Izvještaj s ovog susreta Vam donosimo u nastavku, a na našim stranicama očekujte i objavu fotogalerije i video-sažetka susreta.

Treći sudac: Gerd Bylois (BEL)
Kontrolor suđenja: Victor van Helvoirt (NED)
Delegat: Victor Beceiro (ESP)

SLOVAČKA: Peter Brndiar, Dušan Rafaj, Gabriel Rick, Attila Fehervari, Juraj Višvader, Ladislav Mikita, Peter Kozar, Matuš Kyjovsky, Antun Brunovsky, Marek Bahna, Martin Doša, Tomaš Drahovsky, Gabriel Bartošek, Mario Gašparović, trener: Marcos Antonio Angulo

ARMENIJA: Ernest Akopov, Andranik Karapetyan, Andranik Sargsyan, Ara Mkrtchyan, Grigor Kapukranyan, Saro Mardanyan, Saro Galstyan, Henrik Grigoryan, Sargis Nasibyan, Armen Babayan, Garegin Mashumyan, Vardan Gukasyan, Boris Vardanyan, Artak Poghosyan, trener: Ruben Nazaretyan

STRIJELCI: 1:0 Drahovsky (1′), 2:0 Drahovsky (2′), 3:0 Rick (3′), 4:0 Rafaj (6′), 4:1 Grigoryan (17′), 5:1 Rick (21′), 6:1 Drahovsky (36′), 7:1 Rick (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Slovačka 11 (6+5); Armenija 4 (2+2)

ŽUTI KARTONI: Brndiar (17′) – SLOVAČKA, Akopov (39′) – ARMENIJA

IGRAČ UTAKMICE: Tomaš Drahovsky (SLOVAČKA)

KOMENTAR SUSRETA:
Slovaci su poveli već u 1.minuti kada Drahovsky iskosa s desne strane zabija za 1:0! U slijedećoj minuti još se jednom trese mreža Armenaca. Rick je prošao po desnoj strani i ubacio u sredinu gdje Drahovsky iako ometan uspijeva zabiti za 2:0! Nije prošlo niti pola minute, a Slovaci još jednom zabijaju. Korner je s desne strane izveo Kozar, dodao kratko za Drahovskog koji ovoga puta uzvraća asistenciju Ricku za 3:0! Armenija nakon toga uzima time-out nakon kojeg uspijevaju nakratko uspostaviti ravnotežu, no vrlo brzo Slovačka još jednom zabija. Igrala se 6.minuta kada u polukontri Brunovsky na drugoj vratnici proigrava Rafaja koji zabija za 4:0! Uslijedilo je dulje razdoblje igre bez ozbiljnijih prilika, gdje su Armenci uspjeli uspostaviti ravnotežu, te su na koncu nagrađeni i pogotkom. U 17.minuti dosuđen je indirektan udarac na 6 metara za Armeniju nakon kojeg vratar Brndiar čini prekršaj za žuti karton i penal. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Grigoryan za 4:1! U slijedećoj minuti ukazala se Armencima velika prilika za povratak u susret. Slovaci su ušli u bonus s prekršajima, no iz akumuliranog udarca s 10 metara Grigoryan nije bio precizan. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, te je Slovačka otišla na odmor s velikom prednošću (4:1).
I u nastavak Slovaci ulaze sjajno, te već u 1.minuti dolaze do novog pogotka. Rick je izišao sam pred Akopova, obilazi ga i zabija za 5:1! Rani gol Slovačke kao da je umrtvio utakmicu, te je uslijedilo dugo razdobljen igre bez ozbiljnijih prilika. U 36.minuti Slovaci su ozbiljno zaprijetili iz kontre kada Drahovsky s desne strane ubacuje u sredinu za Kozara čiji udarac brani Akopov. No iz kornera Slovačka ipak dolazi do pogotka; Kozar je ubacio u sredinu za Drahovskog koji zabija svoj treći zgoditak večeras za velikih 6:1! Pokušali su Armenci igrom s golmanom-igračem barem ublažiti poraz, no bez učinka. Naprotiv, Rick je u 38.minuti sa svoje polovice zabio u prazan gol protivnika za konačnih 7:1! Slovačka je tako u velikom stilu otvorila kvalifikacije najavivši Hrvatskoj da nas čeka ni malo lagan zadatak na putu prema europskom prvenstvu.

2.HMNL-istok | Aureliji gradski derbi, trijumf Slatine kod Jakšića

Jučer su odigrani prvi susreti 20. kola 2.HMNL-istok. U gradskom derbiju Aurelia je kao gost …