SLOVAČKA | Lučenec obranio titulu prvaka!

U subotu i nedjelju se igrao još jedan “vikend-turnir” u slovačkom prvenstvu. Lučenec našeg Jakova Grcića je upisao dvije uvjerljive pobjede te je tako i dalje na stopostotnom učinku, s dvanaest pobjeda u isto toliko kola i “bježe” 13 bodova ispred drugoplasirane MŠK Žiline koja ima i utakmicu manje. Upravo je svog prvog pratitelja Lučenec u subotu dobio s visokih 1:7 te proslavio titulu s obzirom na to da su u tom trenutku ostala tri kola do kraja, a prednost Lučeneca je bila visokih 13 bodova. Dan iza “pao” je i Nove Zamky s 1:6. U nastavku vam donosimo kratke izvještaje s odigranih utakmica.

MŠK ŽILINA FUTSAL – MIMEL LUČENEC 1:7 (1:6)

STRIJELCI: 0:1 Smerička (2′), 1:1 Matejov (3′), 1:2 Smerička (6′), 1:3 Brunovsky (11′), 1:4 Fehervari (13′), 1:5 Smerička (17′), 1:6 Čerovsky (20′), 1:7 Čerovsky (31′)

Lučenec je u utakmici protiv prvog “susjeda” na tablici pokazao ovosezonsku dominaciju u ligi. Poveo je već u 2. minuti preko Smerička. Žilina je minutu kasnije uspjela izjednačiti preko Matejova, ali to je bilo sve što je napravila u ovom susretu. Uslijedila je serija Lučeneca koji je do poluvremena nanizao pet pogodaka. Pogađali su Smerička dvaput (ukupno tri), Brunovsky, Fehervari i Čerovsky. Na odmor se tako otišlo rezultatom 1:6. U drugom poluvremenu smo vidjeli samo jedan pogodak. Pogodak za konačnih 1:7 i svoj drugi pogodak na susretu je zabio Čerovsky u 31. minuti. Nakon utakmice je uslijedio slavlje Lučeneca s obzirom da su ovom pobjedom i matematički osigurali obranu titule.

MŠK MAYERSON NOVE ZAMKY – MIMEL LUČENEC 1:6 (0:4)

STRIJELCI: 0:1 Smerička (2′), 0:2 Smerička (8′), 0:3 Smerička (14′), 0:4 Serbin (17′), 0:5 Wellington (24′), 0:6 Smerička (25′), 1:6 Marik (35′)

Još jedna uvjerljiva izvedba Lučeneca viđena je i u nedjelju. Smerička identično kao i u prethodnoj utakmici otvara utakmicu pogotkom u 2. minuti. Fantastičnu formu je okrunio s dva nova pogotka u 8. i 14. minuti, a do kraja poluvremena Serbin zabija još jedan pogodak te Lučenec odlazi na odmor s 0:4. Nastavio je Lučenec s presingom i u drugom poluvremenu te u 24. minuti Wellington zabija za 0:5. Samo minutu kasnije Smerička postiže svoj četvrti pogodak večeri (sedmi pogodak u posljednje dvije utakmice), a konačnih 1:6 postavlja Marik u 35. minuti.

CROfutsal tim čestita Lučenecu, a posebno našem Jakovu Grciću na osvojenoj tituli prvaka Slovačke!

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

Josip Grubeša: “Nadamo se novim bodovima!”

U trećem kolu 1.HMNL Alumnus se s gostovanja u Šibeniku vratio kući s tri boda. …

Blago Gašpar: “Vjerujem da ćemo se protiv Universitasa vratiti na pobjednički kolosijek!”

Prva hrvatska malonogometna liga došla je do četvrtog kola. Kao i uvijek na rasporedu je …