SLOVENIJA | Dobovcu kup u “hrvatskom” finalu, odigrani drugi polufinalni susreti prvenstva!

Proteklog tjedna Dobovec naših reprezentativaca Novaka, Perića i Matoševića te hrvatskog trenera Kujtima Morine je odigrao čak tri utakmice, jednu u prvenstvu, dvije u kupu te odnio sve tri pobjede. U polufinalu prvenstva su došli do druge pobjede protiv Bronx Škofije te su na jedan korak od finala gdje ih potencijalno čeka Litija za koju igra Hrvat Josip Jurić. Litija je nakon iznenađujućeg poraza u prvom polufinalu protiv Zavasa pretprošli tjedan upisala pobjedu kojom je izjednačila na 1:1 te je favorit ovog polufinalnog dvoboja. Polufinala se igraju na tri dobivene utakmice. U polufinalu slovenskog kupa je nastupio i Ptuj našeg trenera Roberta Grdovića te je poražen od Litije rezultatom 3:2. Litija je pak u finalu poražena od Dobovca te je Dobovec tako odnio prvu ovosezonsku pobjedu. U nastavku članka vam donosimo kratke izvještaje s utakmica odigranih prošli tjedan.

FC Bronx Škofije – FK Dobovec 1:4 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Turk (4′), 0:2 Matošević (8′), 0:3 Perić (26′), 1:3 Peroša (30′), 1:4 Čeh (38′)

U utorak su drugi polufinalni dvoboj odigrali Bronx Škofije i Dobovec. Susret su bolje otvorili gosti te poveli već u 4. minuti kada na asistenciju Perića pogađa Turk. Samo četiri minute kasnije Dobovec udvostručava prednost, a strijelac je Matošević. Na novi pogodak se čekalo do 26. minute kada hrvatski duo Novak-Perić izvodi uigranu akciju iz kornera te Dobovec vodi 0:3. Četiri minute kasnije domaćini preko Peroše dolaze do počasnog pogotka, a “točku na i” postavlja Čeh u 38. minuti za konačnih 1:4 te donosi svojoj momčadi drugu pobjedu u polufinalnom dvoboju. Treći polufinalni dvoboj ove dvije momčadi se igra 13. svibnja te bi Dobovec već u toj utakmici mogao potvrditi plasman u finale.

FC Litija – FC Hiša daril Ptuj 3:2 (1:1)

STRIJELCI: 0:1 Pichler (7′), 1:1 Lennon (10′), 1:2 Ruka (24′), 2:2 Lennon (28′), 3:2 Sturm (35′)

U petak su se igrale utakmice polufinala Pokal Terme Olimie, slovenskog futsal kupa, a prvu utakmicu su igrali Litija za koju je nastupio Josip Jurić te Ptuj kojeg je s klupe vodio naš stručnjak Robert Grdović. Vidjeli smo veoma zanimljivu utakmicu gdje su prvi u vodstvo došli nominalni gosti u sedmoj minuti preko Pichlera. Svega tri minute su trebale domaćinima da izjednače rezultat preko Lennona kojem je asistirao Jurić. Do kraja poluvremena su obje momčadi sačuvale svoje mreže te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. U četvrtoj minuti drugog poluvremena gosti dolaze i do preokreta kada Ruka zabija za 1:2. Lennon je svojim drugim pogotkom svega četiri minute kasnije izjednačio rezultat na 2:2, a pet minuta prije kraja utakmice domaćini dolaze i do gola vrijednog finala kada za konačnih 3:2 zabija Sturm na asistenciju Jurića.

KMN Oplast Kobarid – FK Dobovec 4:9 (2:7)

STRIJELCI: 0:1 Čeh (3′), 0:2 Perić (3′), 0:3 6m-Čeh (5′), 0:4 Perić (5′), 1:4 Kovačić (8′), 1:5 Turk (8′) , 1:6 Mordej (10′), 2:6 Uršič (11′), 2:7 Mordej (15′), 2:8 Perić (32′), 3:8 Uršič (38′), 3:9 Gorenšek (38′), 4:9 Kovačić (40′)

Nakon što je Litija odnijela pobjedu u prvom polufinalnom kup-dvoboju utakmicu su počeli Kobarid i Dobovec. Početak susreta je donio pregršt uzbuđenja te smo već u trećoj minuti vidjeli čak dva pogotka. Čeh i Perić su svojoj momčadi donijeli vodstvo rezultatom 0:2. Isti dvojac je ponovno na djelu i u petoj minuti. Prvo je Čeh pogodio sa 6m, a u istoj minuti se u strijelce ponovno upisuje i Perić. Tri minute kasnije ponovno gledamo dva pogotka unutar 60 sekundi. Prvo je Kovačić smanjio na 1:4, a zatim Turk ponovno vraća svoju momčad na +4. Mordej je u 10. minuti susreta povisio prednost svoje momčad na +5, ali minutu kasnije domaćini preko Uršiča smanjuju na -4. Mordej je ponovno strijelac u 15. minuti kada postavlja konačan rezultat prvog poluvremena, velikih 2:7 za nominalne goste. Čekalo se sve do 32. minute na novi pogodak, a tada Perić kompletira hattrick. Ušlo se potom u posljednje minute susreta te smo u zadnjih 180 sekundi vidjeli tri pogotka. Prvo je Uršič svojim drugim pogotkom smanjio na 3:8, ali Gorenšek vraća Dobovcu prednost od +6. Konačnih 4:9 je u posljednjoj minuti postavio Kovačić svojim drugim pogotkom na susretu.

FC Litija – FK Dobovec 0:1 (0:0)

STRIJELCI: 0:1 Turk (34′)

U subotu su finale slovenskog kupa odigrali Litija i Dobovec. Gledali smo jednu čvrstu utakmicu koju je odlučio jedan jedini pogodak i to u 34. minuti kada je Dobovcu titulu donio Turk na asistencu Čujeca. Čestitke našim reprezentativcima Novaku, Matoševiću i Periću te treneru Morini na tituli!

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 31-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

1.HMNL | Generalni sponzor i mladi bek produžili ugovor s Puležanima!

U redovima državnog viceprvaka se naveliko radi na igračkoj križaljki za sljedeću sezonu, a već …