SLOVENIJA | Dobovec obranio titulu prvaka!

Dobovec je sinoć na gostovanju u Litiji u četvrtoj utakmici finala upisao uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:5 te sa ukupnih 1:3 u pobjedama obranio titulu prvaka Slovenije. U redovima domaćina je nastupio naš Josip Jurić te tako osvojio srebro dok su u redovima Dobovca nastupila tri naša reprezentativca Vedran Matošević, Luka Perić i Tihomir Novak, a s klupe vodio Kujtim Morina. Čestitke objema momčadima te u nastavku donosimo kratak izvještaj s utakmice.

FUTSAL CLUB LITIJA – FUTSAL KLUB DOBOVEC 0:5 (0:2)
STRIJELCI: 0:1 Turk (2′), 0:2 Mordej (20′), 0:3 Matošević (25′), 0:4 Čujec (37′), 0:5 Čujec (38′)

Gosti su bolje otvorili utakmicu te već u drugoj minuti poveli preko Turka kojem je asistirao ponajbolji, ako ne i najbolji igrač finala, Čujec. Mreže su mirovale sve do posljednje sekunde prvog poluvremena kada Novak izvodi aut i pronalazi Mordeja koji poluvolejem zabija za udvostručenje prednosti te se na odmor otišlo vodstvom gostiju rezultatom 0:2. Na novi pogodak se čekalo do 25. minute kada Turk sjajno pronalazi Matošević koji goste dovodi na velikih +3. U posljednjim minutama utakmice domaćini su pokušali s golmanom-igračem, ali to gosti kažnjavaju. Matošević na svojoj polovici u 37. minuti dodaje Čujecu koji pogađa na praznu mrežu, a isti igrač zabija i u sljedećoj minuti, ponovno na praznu mrežu za konačnih 0:5 i veliko slavlje Dobovca koji će i u sljedećoj sezoni igrati Ligu Prvaka.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.

FIFA WC 2021. | Poznati svi sudionici osmine finala!

Okončano je natjecanje po skupinama na Svjetskom prvenstvu, te su poznati svi sudionici osmine finala! …

Josip Jurić novo pojačanje Šibenika 1983!

Josip Jurić je novo pojačanje MNK Šibenika 1983! U redove “Funcuta” dolazi iz doprvaka Slovenije, …