SLOVENIJA | Litija poražena, Siliko na korak do finala!

Litija za koju igra Hrvat Josip Jurić je sinoć na svom terenu poražena od Silika rezultatom 2:4 te tako u polufinalnoj seriji gubi rezultatom 1:2. Ove dvije momčadi igraju četvrtu utakmicu polufinala u utorak s početkom u 20:30 te će Litija na gostujućem terenu tražiti “slamku spasa” i povratak nade u plasman u finale gdje pobjednika serije čeka Dobovec. U nastavku vam donosimo kratak izvještaj sa sinoć odigrane utakmice.

FC Litija – Siliko Vrhnika 2:4 (1:1)

STRIJELCI: 1:0 Arnon (3′), 1:1 Muratagić (11′), 2:1 Jurić (34′), 2:2 Jandrić (38′), 2:3 Muratagić (40′), 2:4 Jandrić (40′)

Domaćini su otvorili bolje utakmicu te do vodstva došli već u 3. minuti susreta kada pogodak zabija Arnon. Gostima je trebalo osam minuta da dođu do izjednačujućeg pogotka. Strijelac za goste je bio Muratagić. Do kraja poluvremena nije bilo pogodaka te se na odmor otišlo s rezultatom 1:1. Na novi pogodak se čekalo sve do 34. minute kada domaćine do novog vodstva dovodi naš Josip Jurić. Momčad vrhničkog Silika nije više imala šta izgubiti te su prešli na igru s golmanom-igračem, a tu ulogu je preuzeo golman Berzelak koji je asistirao Jandriću za novo izjednačenje na susretu u 38. minuti. Nakon primljenog pogotka na igru s golmanom-igračem je prešla i Litija što gosti kažnjavaju s dva pogotka u posljednjoj minuti. Svoje druge pogotke na susretu su postigli Muratagić i Jandrić te svojoj momčadi donijeli veliku prednost pred četvrti polufinalni dvoboj ove dvije momčadi.

Marin Kraljević je novinar i voditelj marketinga na CROfutsal portalu. 30-godišnji magistar komunikacijske i informacijske tehnologije radi na portalu od lipnja 2020. godine.