Sporting preko Inter Movistara do finala Lige Prvaka

Sporting je prvi finalist ovosezonske UEFA Lige prvaka nakon što je s 2:5 bio bolji od Inter Movistara. Utakmica koju je obilježila velika napetost i nervoza otišla je posve zasluženo na stranu Sportinga koji je iskoristio svoje prilike. Prvo poluvrijeme je obilovalo s grubostima i velikim brojem prekršaja, dok smo u drugom dijelu gledali nešto mirniji susret koji je prelomljen u 35. minuti sjajnim potezom Panya Varele. Tako je Sporting postao prvi sudionik finala koje je na rasporedu u ponedjeljak, a protivnik će mu biti bolji iz večerašnjeg susreta između Kairata i branitelja naslova Barcelone.

Treći sudac: Borislav Kolev (BUL)
Četvrti sudac: Nicola Maria Manzione (ITA)
Kontrolor suđenja: Perry Gautier (BEL)

INTER FS: Jesús Herrero, Cecilio, Lucas Trípodi, Boyis, Pola, José Raya, Dani Saldise, Bruno Iacovino, Borja, Eric, Fernando, Pito, Álex González, Jesús García, trener: Faustino Pérez-Moreno Gómez

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL: Guitta, Mamadu Turé, Tomás Paço, Zicky, Erick, João Matos, Taynan, Vinicius Rocha, Alex Merlim, Diego Cavinato, Pany Varela, Pauleta, Gonçalo, Bernardo Paço, trener: Nuno Dias

STRIJELCI: 0:1 Cavinato (2′), 1:1 Borja (12′), 1:2 ag-Borja (12′), 1:3 Taynan (24′), 2:3 ag- Tomas (32′), 2:4 Varela (35′), 2:5 Erick (40′)

ŽUTI KARTONI: Fernando (7′), Pito (13′), Cecilo (31′) – INTER FS
Pauleta (7′), Zicky (10′), Erick (20′), Cavinato (40′)   – SPORTING CP

IGRAČ UTAKMICE: Taynan (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL)

Sporting je kao i u utakmici protiv KPRF-a u prvoj svojoj pravoj prilici došao do vodstva. Nakon auta loše je reagirao vratar Herrero, a Cavinato nema težak zadatak pospremiti loptu u praznu mrežu za 0:1. U idućoj minuti prijeti Zicky čiji udarac za malo prolazi pokraj vratnice. Inter je prvu svoju priliku stvorio u 4. minuti i to je bila stopostotna prilika kada se Pola nakon jednog kornera našao na manje od metar od praznih vrata Sportinga, međutim vrlo loše reagira te umjesto da pošalje loptu u nebranjenu mrežu on je šalje sebi iza leđa. Nakon toga za Inter su zaprijetili Fernando i Pito ali oba udarca brani Guitta. Na isteku 10. minute Eric je proigrao Saldisea koji ostaje sam pred Giuttom ali ga ne uspijeva svladati. U 12.  minuti Inter dolazi na 1:1 kada Borja nakon udarca iz kuta ostaje sam pred vratima Sportinga te šalje loptu u mrežu. Međutim u istoj minuti Sporting vraća svoju prednost. Vratar Guitta je s loptom došao na polovicu Intera te uputio udarac s više od 15 metara koji pogađa Borju i završava iza leđa Herrera za 1:2. Inter uzvraća u 14. minuti preko Pole koji ne uspijeva pogoditi mrežu nakon što je Guitta napustio svoja vrata. U 16. minuti Zicky ponovno prijeti ali zaustavlja ga Herrero. Do kraja prvog poluvremena Inter u tri navrata preko Pita, Tripodia i Borje pokušava doći do izjednačenja, međutim svu trojicu zaustavlja raspoloženi Guitta te se s prednošću Sportinga otišlo na odmor. Drugi dio je otvoren s dvije šanse na svakoj strani po jednom, a u 22. minuti Zicky proigrava Cavinata kojem Herrera brani udarac. U 24. minuti rezultat je 1:3, a strijelac je Taynan koji nakon kratke kombinacije iz auta upučuje udarac s 15 metara koji bježi Herreri s ruke i od vratnice završava u mreži. Dvije minute nakon Tomas je proigrao Zickya koji pogađa vratnicu, a isti igrač samo minutu nakon u situaciji 1 na 1 s vratarom Intera ne uspijeva pronaći put do mreže. U istoj minuti zaprijetili su još Tomas za Sporting i Salides za Inter. U 32. minuti Pauleta je probio desnu stranu i uputio udarac iz kosa kojeg brani Herrera, a u istoj minuti Inter je došao na 2:3 nakon što je Tripadi iz kornera pogodio Tomasa od kojeg lopta mijenja smjer te vara vratara Guittu. Dvije minute nakon Pito proigrava Cecilia čiji udarac zaustavlja Guitta. U 35. minuti rezultat je 2:4, a strijelac je Varela koji je na lijevoj strani slomio svog čuvara te pogodio donji desni kut Herrerovih vrata. U posljednje četiri minute Inter kreće u igru s vratarom u polju ali to nije dalo rezultata, štoviše Sporting preko Erica postiže novi pogodak za konačnih 2:5.

O nama Marijan Čolak

2.HMNL | Donesena odluka o popunjavanju lige!

Na temelju članka 40. pravilnika o radu Izvršnog Odbora (dalje: I.O.) HNS-a i njegovih tijela …

1.HMNL | Raspored i delegiranje polufinalne majstorice

Omiški Olmissum je trijumfom na gostovanju kod Futsal Dinama izborio plasman u finale doigravanja za …