Sporting preko KPRF-a izborio polufinale Lige prvaka!

U posljednjem četvrtfinalnom dvoboju UEFA Lige prvaka Sporting je bio bolji od KPRF-a rezultatom 3:2, te tako izborio sraz s Inter Movistarom u subotnjem polufinalu. Prvo poluvrijeme je ponudilo vrhunski futsal s puno prilika i tempa gdje su postignuti svi zgoditci na susretu, dok je drugi dio ponudio vrlo malo prvih prilika i igru barem za dvije brzine slabiju od one u prvom dijelu. Ipak na kraju možemo reći da je Sporting bio bolji za taj jedan pogodak te da je zasluženo ušao u polufinale, dok su Rusi u današnjem danu ostali bez oba svoja predstavnika.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Četvrtfinale
Datum: 29.04.2021.
Dvorana: SD Arena Višnjik, Zadar
Gledatelja: –

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL – SPORT CLUB KPRF 3:2 (3:2)

Prvi sudac: Cédric Pelissier (FRA)
Drugi sudac: Victor Chaix (FRA)
Treći sudac: Nikola Jelić (HRV)
Četvrti sudac: Borislav Kolev (BUL)
Kontrolor suđenja: Jyrki Filppu (FIN)

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL: Guitta, Mamadu Turé, Tomás Paço, Zicky, Erick, João Matos, Taynan, Vinicius Rocha, Alex Merlim, Diego Cavinato, Pany Varela, Pauleta, Gonçalo, Bernardo Paço, trener: Nuno Dias

SPORT CLUB KPRF: Albert Tsaider, Gleb Razorenov, Raúl Gómez, Arser Bagirov, Lin, Yanar Asadov, Artem Niyazov, Aleksandr Fukin, Oleg Kruchinin, Paulinho, Pavel Sokolov, Denis Burkov, Nando, Alexander Boytsov, trener: Besik Zoidze

STRIJELCI: 1:0 Cavinato (2′), 1:1 Niyazov (9′), 1:2 Asadov (15′), 2:2 Cavinato (15′), 3:2 Rocha (16′)

ŽUTI KARTONI: Rocha (13′) – SPORTING CLUBE DE PORTUGAL
Paulinho (4′), Asadov (39′) – SPORT CLUB KPRF

IGRAČ UTAKMICE: Diego Cavinato (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL)

Prvi ozbiljniji napad na utakmici donio je vodstvo Sportinga nakon što je Merlim probio lijevu stranu te u srcu kaznenog prostora proigrao Cavinata koji dovodi Sporting u vodstvo od 1:0. Bolju igru u uvodu utakmice Sporting nastavlja prezentirati te Taynan na proigravanje Zickya opasno prijeti no ovog puta brani Tsaider. KPRF u 9. minuti dolazi do 1:1 kada Gomez proigrava Niazova koji kroz noge vratara šalje loptu u mrežu. U istoj minuti Niazov prolazi po desnoj strani, a Rocha u posljednjem trenutku sprječava ekspresan preokret KPRF-a. Minutu nakon Bagirov puca malo pored vratnice, a u 11. minuti Sporting odgovara akcijom Roche i Cavinata čiji pokušaj brani vratar KPRF-a. Odgovorio je minutu nakon Nando udarcem iz daljine koji ne pronalazi okvir vrata, a sličnu situaciju gledamo i na drugoj strani terena kada Merlimov udarac također ne pronalazi cilj. U 15. minuti KPRF dolazi do preokreta kada nakon odlično dizajniranog auta Gomez petom asistira Asadovu koji loptu šalje neobranjivo pod gredu. U istoj minuti Sporting se vraća također nakon prekida i odlične akcije. Ovog puta nakon kornera Dias petom proigrava Cavinata koji posprema loptu u mrežu za 2:2. Samo minutu nakon gledamo novi preokret, a opet je prekid prethodio zgoditku. Ovog puta Merilim proigrava Rochu koji neobranjivo pogađa za 3:2. Do kraja prvog poluvremena Tsaider iz svog prostora rukom proigrava Paulinha čiji udarac brani Guitta. Drugi dio Sporting otvara kontrom u kojoj Erick ne uspijeva povećati prednost, a u 24. minuti Sokolov odgovara udarcem kojeg brani Guitta. Nakon toga gledamo duži period u kojem nismo vidjeli ozbiljniju priliku za pogodak sa samo nekoliko obostranih udaraca koji nisu išli u okvir gola. Tek u 35. minuti Erick dobro puca ali Tsaider brani, a minutu nakon Matos pronalazi Ericka koji ovog puta ne pogađa okvir gola. Od 37. minute KPRF kreće u igru s golman-igračem, ali do kraja susreta nisu niti jednom ozbiljnije ugrozili vrata Sportinga koji je tako postaje posljednji polufinalist ovosezonske Lige prvaka.