Sporting velikim preokretom do naslova prvaka Europe!

U sjajnoj finalu UEFA Futsal Lige prvaka u zadarskoj dvorani na Višnjiku, portugalski Sporting je slavio protiv Barcelone i osvojio svoj drugi naslov prvaka Europe. Barcelona je nakon prvih 20 minuta imala prednost 2:0, no u nastavku su Portugalci kreirali veliki preokret i zasluženo osvojili naslov europskog prvaka.

Vrsta utakmice: UEFA Futsal Liga prvaka
Kolo: Finale
Datum: 03.05.2021.
Vrijeme: 20:00
Dvorana: SD Arena Višnjik
Gledatelja: –

BARCELONA – SPORTING CLUBE DE PORTUGAL  3:4 (2:0)

Prvi sudac: Nikola Jelić (CRO)
Drugi sudac:Borislav Kolev (BUL)
Treći sudac: Ondřej Černý (CZE)
Četvrti sudac: Gábor Kovács (HUN)
Delegat: Jyrki Filppu (FIN)

BARCELONA: Didac Plana, Aicardo, Matheus Rodrigues, André Coelho, Daniel Shiraishi, Dyego, Adolfo, Esquerdinha, Ferrao, Joselito, Marcênio, Povill, Ximbinha, De La Faya, trener: Andreu Plaza

SPORTING CLUBE DE PORTUGAL: Guitta, Mamadu Turé, Tomás Paço, Zicky, Erick, João Matos, Taynan, Vinicius Rocha, Alex Merlim, Diego Cavinato, Pany Varela, Pauleta, Gonçalo, Bernardo Paço, trener: Nuno Dias

STRIJELCI: 1:0 Marcênio (1′), 2:0 Ximbinha (18′), 2:1 Zicky (24′), 2:2 Erick (28′), 2:3 João Matos (31′), 2:4 Pany Varela (37′), 3:4 Ferrao (38′)

AKUMULIRANI PREKRŠAJI: Barcelona 8 (5+3), Sporting CP 6 (4+2)

ŽUTI KARTONI: Esquerdinha (12′), Dyego (23′), Didac Plana (30′), Ferrao (37′) – BARCELONA
Taynan (6′), Vinicius Rocha (30′) – SPORTING CLUBE DE PORTUGAL

IGRAČ UTAKMICE: Erick (SPORTING CLUBE DE PORTUGAL)

Već u prvoj minuti Barcelona dolazi do prednosti. Marcênio je u polukontri lijepo prošao kroz sredinu i špicem s 10ak metara zabio za 1:0! U 4. minuti bilježimo veliku priliku Barcelone. Bruno Coelho je na lijevoj strani proigrao Adolfa čiji udarac prema nebranjenoj mreži fantastičnom intervencijom zaustavlja Guitta. U sljedećoj minuti nova velika prilika branitelja naslova. Esquerdinha je s desne strane izašao sam pred Guittu, no njegov silovit udarac zaustavlja vratnica. U 6. minuti bilježimo prvu ozbiljniju priliku portugalske momčadi. Taynan je s desne strane ostao slobodan, no iz dva pokušaja ne uspijeva savladati Didac Planu. Nakon toga igra se malo primirila, te sljedeću ozbiljniju priliku bilježimo tek u 16. minuti kada vrlo dobar udarac Ericka s 10ak metara brani Didac Plana. U 18. minuti Barcelona dolazi do povećanja prednosti. Sijevnula je brza kontra 3 na 1 gdje Daniel odigrava na desnu stranu za Ximbinhhu koji zabija za 2:0! Barcelona je tako na odmor otišla s lijepom i posve zasluženom prednošću.
U nastavku se Sporting vraća u igru u 24. minuti kada Tomás Paço lijepo prolazi po lijevoj strani, te odigrava u sredinu gdje utrčava Zicky i posprema loptu u prazan gol za 2:1! U 28. minuti Sporting vraća stvari na početak. Pany Varela je lijepo iz auta ubacio u kazneni prostor za Ericka koji koristi nepažnju protivničke obrane i glavom zabija za 2:2! U sljedećoj minuti umalo je Sporting došao do potpunog preokreta. Pany Varela je s lijeve strane ubacio na drugu vratnicu gdje Taynan klizećim startom šalje loptu pored gola. U 30. minuti još jednom prijete Portugalci. Pany Varela je s lijeve strane ubacio na suprotnu stranu za Tomása Paça koji strahovitim volejem tjera Didac Planu na veliku obranu. Nalet Sportinga iz Barcelone pokušavaju zaustaviti time-outom, no već u 31. minuti Sporting dolazi do velikog preokreta. Taynan je iz slobodnog udarca iskosa s desne strane pogodio vratnicu, lopta se odbija na drugu vratnicu gdje João Matos nije imao težak zadatak iz blizine zabiti za 2:3! U 37. minuti Barcelona prelazi na igru s Danielom u ulozi golmana-igrača, no umjesto traženog izjednačenja Sporting postiže novi zgoditak i dolazi na prag trijumfa. Erick je s centra pogodio vratnicu, a na odbijenoj lopti najbrži je Pany Varela i zakucava loptu u mrežu za 2:4! Barcelona se u sljedećoj minuti vraća u igru kada Ferrao u igri s golmanom-igračem zabija za 3:4 i donosi nam neizvijesnu završnicu. No ipak, nastojanja Barcelone da do kraja dođe do izjednačenja nisu urodila plodom. Sporting se uspješno obranio i proslavio svoj drugi naslov prvaka Europe.

SLOVENIJA | Dobovec “trokorakom” do finala!

Jučer je treću utakmicu polufinalne serije odigrao Dobovec naših reprezentativaca Vedrana Matoševića, Luke Perića i …

ITALIJA | Avellino i Catania izborili majstoricu!

Sinoć su se odigrale utakmice druge četvrtfinalne serije u talijanskom prvenstvu. Nakon što je u …