Srbiji minimalna prednost uoči uzvrata u Finskoj!

Futsal reprezentacija Srbije slavila je protiv Finske u prvom dvoboju dodatnih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo! Srbija je u Kragujevcu slavila s minimalnih 1:0, te je još uvijek sve otvoreno uoči uzvratnog susreta koji će u utorak ugostiti finska Vantaa. Zgoditak odluke postigao je Pršić u 29.minuti na dodavanje Simića iz kornera.

SRBIJA – FINSKA  1:0 (0:0)
STRIJELAC: 1:0 Pršić (29′)

Mnogi će reći kako je Srbija u Kragujevcu trebala ostvariti veću prednost. Prvu veliku priliku bilježimo u 9.minuti kada je Rakić proigrao Pršića, a on prebacuje Savolainena, ali i gol gostiju. Uzvratila je Finska u 11.minuti kada udarac Korsunova lijepo brani vratar Momčilović. Veliku priliku propustili su “orlovi” u 17.minuti kada Ramić izlazi sam pred Savolainena, a finski vratar spašava goste. Do kraja poluvremena bilježimo lijepu minijaturu Aleksića, ali i novu dobru obranu Savolainena. Na odmor se tako otišlo s početnih 0:0.
U nastavku gledamo nešto oprezniju igru sve do 29.minute kada je Simić pogodio vratnicu i izborio korner za Srbiju. Iz kornera “orlovi” dolaze do prednosti. Simić je odigrao za Pršića koji se ubacio iz drugog plana i zabio za 1:0! Već u slijedećoj minuti mogli su Finci uzvratiti, no Momčilović je siguran na golu domaćih. Do kraja susreta bilježimo vrlo dobru priliku Srbije u 34.minuti, kada Petrov špicem neprecizno puca. Finska je u samoj završnici pokušala doći do izjednačenja igrom s golmanom-igračem, no bez uspjeha. Ostalo je 1:0, minimalna pobjeda Srbije koja ostavlja apsolutno sve otvoreno uoči uzvrata u Finskoj.