U19 EURO | Italija i Francuska se plasirale na završnicu!

Jučer su odigrani susreti kvalifikacija za U19 EURO u grupama 1, 3 te u našoj grupi gdje su naši reprezentativci izborili plasman na završnicu, a uz njih na završni turnir koji će se u rujnu održati u Španjolskoj idu još i Italija i Francuska. Danas nas očekuje rasplet u grupi 2.

U nastavku donosimo pregled rezultata jučer odigranih susreta.

Azerbaijan flag icon - Country flags

U19 Futsal EURO main round: Croatia, France, Italy, Poland, Romania qualify | Under-19 Futsal EURO

GRUPA 1

TURSKA – NIZOZEMSKA 3:3 (1:0)
STRIJELCI: 1:0 Berkan Keskin (5′), 1:1 Zariouh (21′), 1:2 Kee (22′), 1:3 Kee (29′), 2:3 Eliaçik (30′), 3:3 Yildiz (37′)

CRNA GORA – ITALIJA 0:2 (0:1)
STRIJELCI: 0:1 Istgro (8′), 0:2 Mentasti (28′)

Turci su u susret s Nizozemcima ušli s imperativom pobjede i u nadi kako Crnogorci mogu do iznenađenja protiv Italije te su odlično otvorili utakmicu i do vodstva došli u petoj minuti preko Keskina. To vodstvo su držali do kraja poluvremena, ali su Nizozemci u prvoj minuti drugog poluvremena preko Zariouha došli do izjednačenja, a minutu kasnije i do preokreta pogotkom Keeja. Isti igrač je u 29. minuti doveo svoju momčad do dva pogotka prednosti. Turci su već u idućoj minuti pogotkom Eliaçika došli na gol zaostatka, a tri minute prije kraja i do izjednačenja preko Yildiza, ali više od toga nisu mogli te je susret završio rezultatom 3:3. Poslije njih su na teren izašli Crnogorci i Talijani te su Talijani do početnog vodstva došli u 8. minuti preko Istgra, a 20 minuta kasnije je pogodak vrijedan pobjede i odlaska na završni turnir zabio Mentasti. Talijani su tako natjecanje završili na prvom mjestu s maksimalnim učinkom. Drugo mjesto je osvojila Turska s četiri osvojena boda, treća je bila Crna Gora s tri osvojena boda dok je Nizozemska završila kao posljednja s tek jednim osvojenim bodom.

Može biti slika sljedećeg: 5 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom

GRUPA 3

MAĐARSKA – FRANCUSKA 1:6 (0:4)
STRIJELCI: 0:1 Diabira (3′), 0:2 Faytre (13′), 0:3 Niakate (17′), 0:4 Niakate (20′), 0:5 Diop (28′), 1:5 Szatmári (33′), 1:6 Diop (35′)

SRBIJA – SLOVENIJA  4:3 (4:0)
STRIJELCI: 1:0 Tomić (6′), 2:0 Paunović (15′), 3:0 Paunović (17′), 4:0 Živanović (19′), 4:1 Frank (21′), 4:2 Rajter (38′), 4:3 Ruis (39′)

Francuzi su jučer prvi izašli na teren u grupi 3 te su odlični otvorili susret i već u trećoj minuti poveli preko Diabire. Deset minuta kasnije je prednost udvostručio Faytre, a tri minute prije kraja poluvremena je Niakate zabio za velikih +3. Četrnaest sekundi nakon trećeg pogotka Francuza Mađari su morali igrati s igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Kovács, Igrača više Francuzi nisu iskoristili, ali su do novog pogotka došli devet sekundi prije kraja poluvremena kada je drugi pogodak na susretu zabio Niakate te je rezultatom 0:4 završilo prvo poluvrijeme. Novi crveni karton na susretu smo vidjeli u 27. minuti kada je pocrvenio mađarski golman Molnár. Za razliku od prve situacije s igračem više u polju Francuzi su ovaj put kaznili Mađare te preko Diopa došli do 0:5 u 28. minuti. Mađari su do počasnog pogotka došli u 33. minuti preko Szatmárija, a dvije minute kasnije je svojim drugim pogotkom na susretu konačan rezultat postavio Diop i Francuzi su tako došli na korak do plasmana na EURO. Morali su čekati Slovence kojima je trebala pobjeda od minimalno devet pogodaka prednosti protiv Srbija što je bilo nerealno za očekivati, ali i dalje su postojale “matematičke” šanse. Ipak, to se nije dogodilo jer su Srbi odlično otvorili susret protiv Slovenaca i u šestoj minuti poveli golom Tomića. Novi pogodak na susretu smo vidjeli u 15. minuti kada je za dva pogotka prednosti zabio Paunović, a isti je igrač dvije minute kasnije odveo svoju momčad na +3. Ponovno su trebale dvije minute Srbima da postignu novi pogodak, a ovaj put je strijelac bio Živanović. Rezultatom 4:0 za Srbiju se otišlo na odmor. Slovenci su nakon 17 sekundi igre u drugom poluvremenu došli do prvog pogotka na susretu, a strijelac je bio Frank. Na novi pogodak se čekalo sve do tri minute prije kraja susreta kada je za Slovence zabio Rajter. Slovenci se nisu predavali te su nešto više od minute do kraja došli i na pogodak zaostatka, a strijelac je bio Ruis. Na početku posljednje minute susreta Slovenci su ostali s igračem manje kad je crveni karton zaradio Trdin, a do kraja susreta više nije bilo rezultatskih promjena te su Srbi upisali tijesnu pobjedu. Francuzi su tako osvojili prvo mjesto i osigurali plasman na EURO sa osvojenih sedam bodova. Drugi su Srbi s osvojenih šest bodova, treći Slovenci s osvojena četiri boda dok su Mađari zadnji bez osvojenih bodova.

Na koncu, podsjetimo se svih do sada ostvarenih rezultata Glavne runde kvalifikacija za U19 EURO.