UEFA Futsal Cup | Barceloni naslov

MFK Dinamo Moskva 1-3 FC Barcelona

Wilde i Lin su doveli Barcelonu u kontroliranu prednost te je kasni Torrasov gol donio domaćinu trijumf u njihovom prvom nastupu u UEFA Futsal Cup-u.

Barcelona slavi naslov©Sportsfile

FC Barcelona je prikazala beskompromisnu učinkovitost kako bi osigurala naslov UEFA Futsal Cup osvajača u svojem prvom pojavljivanju, na radost krcate Pavelló Barris Nord arene u Lleidi.

Wilde je načeo mreže poentiravši nakon tek 78 sekundi, a igrač koji je taj gol namjestio, Lin, povisuje na 2:0 nedugo nakon prekida. Dinamo, koji je osvojio ovaj trofej u 2007. godini te je izgubio prethodna dva finala, su bili sve samo ne deklasirani i Aleksandr Rakhimov je smanjio prednost u završnici utakmice. Ipak, nije bilo suđeno da dođe do izjednačenja za što se pobrinuo Torras te je Barcelona dodala ovaj europski trofej naslovima osvojenim u raznim drugim sportovima od nogometa do rukometa.

Unatoč naporima nekoliko stotina bučnih Dinamovih navijača, Barcelonini vjerni navijači su užarili atmosferu i odmah na početku su bili nagrađeni kada je Lin dodirnuo loptu iz auta prema Wildeu koji njome para mrežu više od 10m udaljenosti. Lin je skoro udvostručio prednost udarcem petom, da bi se u nastavku te akcije udarac Sergia Lozana odbio taman izvan Wildeovog dosega.

Dinamo je bio sve samo ne nadigran, ipak, Paco Sedano je odlično obranio Tatùov slobodan udarac. Na drugoj strani, Lozano je okušao sreću tek da bi loptu izbio Aleksei Popov, dok je Fernandinho pucao tik pored gola za Dinamo. Popov je također odlično obranio udarac Igora, čime su obje momčadi pokazale svoje napadačke namjere.

Isto se nastavilo i u nastavku dok su Romulo i Fernandinho kombinirali da namjeste strom Wildeovom znancu iz ElPozo Murcie Viniciusu da pogodi malu mrežicu. U međuvremenu, Linu je udarac obranio Popov, ali je u 23. minuti namjerio proći Dinamovog vratara. Fernandinho je taman izvukao obranu od Sedana kada je Barcelona povela kontru i Linov je udarac nekako završio izvan Popovog dohvata.

Zadnjim atomima snage Dinamo je odlučno napadao i tražio priključak napadajući na stranu najžešćih Barceloninih navijača . Ipak, čiste prilike su ostale rijetkost- dok je ovo ipak bio Barcelonin debi u europskim natjecanjima, njihova sinergija iskusnih španjolaca i brazilskih internacionalaca je osvojila između sebe više-manje sve što se moglo osvojiti u futsalu tako da su se sa pritiskom nosili izvrsno.

Ipak, obrana im je skoro probijena kada je Romulo našao pukotinu, ali njegov šut iskosa se nastavio uzdizati i taman je preletio vratnicu. Lozano je umalo trenutno kaznio taj promašaj, no i on je pucao van okvira. Sa Tatùom kao letećim vratarom, Saad je skoro pronašao nebranjeni dio mreže, i nakon što je Dinamo počinio šesti prekršaj, Popov je odlično obranio Wildeov kazneni udarac i naredni pokušaj iz kornera.

Oko tri minute prije kraja Romulov centaršut je pretvoren u pogodak Rakhimova i ušli smo u infarktnu završnicu, kada je Cirilo zatresao vratnicu nedugo potom. Ipak, 101 sekundu prije kraja, Barcelona je povela kontru i Ari je učinio čudo da zadrži loptu u igri prije nego će ju proslijediti Torrasu da se ovaj sa njome ušeta u gol. Uzeo si je vremena prije nego će loptu prevaliti preko crte.