UEFA Futsal Cup | Drugi dan Elitne runde natjecanja

Drugi dan natjecanja UEFA Futsal Cupa odigrane su utakmice u grupama “B”, “C” i “D”.
Ugra Ugorsk je prva momčad koja je osigurala nastup na završnom “Final Four” turniru. Rusi su pobjedom protiv domaćeg Győri ETO FC ostvarili nova 3 boda, te poslijednjeg dana natjecanja igraju susret bez značaja protiv češkog Chrudima. Aktualni prvak Europe Kairat Almaty slavio je protiv Čeha, no zbog jučerašnjeg poraza od Ugra Yugorska ne mogu više do 1.mjesta (lošiji međusobni omjer). Ekonomac našeg Franka Bilića je pretrpio i drugi poraz, a situacija u skupini zakomplicirala se pobjedom Slov-Matica nad Benficom. Za 1.mjesto ukrajinskom Lokomotivu je dovoljan i remi u poslijednjem kolu protiv Benfice. Pobjedom Benfice i Slov-Matica nad Ekonomcem tri bi momčadi bile bodovno poravnate sa 6 bodova, te bi o 1.mjestu odlučivao međusobni omjer. U grupi “B” domaćin Pescara je ostvario pobjedu protiv Zelezareca, dok su belgijski FP Halle-Gooik i kazahstanski Tulpar Karagandy podijelili bodove odigravši 2:2. Vrijedi napomenuti kako su Kazahstanci nakon 13 minuti igre imali 2:0, no Belgijci su s 2 gola u poslijednje 3 minute došli do velikog boda!
U nastavku Vam donosimo rezultate svih danas odigranih susreta i raspored za sutra.